Motorola zaprezentowała Droid Turbo 2 z nietłukącym się wyświetlaczem

Wyróżnikiem Motoroli Droid Turbo 2 jest ultrawytrzymały na uszkodzenia ekran, stworzony w autorskim procesie o nazwie „ShatterShield” Display System. To jednak tylko jedna z wielu cech, którymi może jeszcze „pochwalić” się smartfon.

Sercem Motoroli Droid Turbo 2 jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 o taktowaniu 2 GHz, wsparty przez 3 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono – w zależności od wariantu – 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej, z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Posiadacze mają do dyspozycji również dwa aparaty: główny o matrycy 21 Mpix (dokładnie taki sam, jak w Moto X Style) z podwójną, dwutonową diodą doświetlającą LED, przysłoną f/2.0 i matrycą Sony IMX230 oraz przedni, szerokokątny o matrycy 5 Mpix, również wsparty, tym razem przez pojedynczą, diodę doświetlającą LED. Co ciekawe, aparat główny wspiera obsługę gestów, którą oferuje m.in. obecna już na rynku Motorola Moto G (2015).

Najciekawszym jednak elementem Motoroli Droid Turbo 2 jest jej „nietłukący się” 5,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD (1440×2560), co przekłada się na zagęszczenie pikseli na poziomie 540 ppi. Panel przedni składa się z 5 elementów: aluminiowej podkładki, elastycznego ekranu, podwójnej warstwy dotykowej, wewnętrznej warstwy oraz zewnętrznej powłoki ochronnej. Taka budowa ma uchronić wyświetlacz przed jakimikolwiek mechanicznymi uszkodzeniami, które mogłyby nastąpić w wyniku upadku na twardą powierzchnię.

Motorola Droid Turbo 2 07

https://youtu.be/7tXkUJDsqSw

Motorola Droid Turbo 2 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 5.1. W przyszłości ma otrzymać aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Szkoda, że producent nie zdecydował się od razu zainstalować najnowszego oprogramowania, z pewnością zachęciłoby to większą liczbę klientów do zakupu tego smartfona.

Urządzenie zasilane jest przez akumulator o pojemności 3760 mAh. Powinien pozwolić na przynajmniej dwa dni pracy. Dodatkowo istnieje możliwość szybkiego oraz bezprzewodowego ładowania ogniwa. Smartfon zamknięty jest w obudowie o wymiarach 149,8x78x9,2 mm, zaś całość waży 169 gramów.

Cena Motoroli Droid Turbo 2 wyniesie 624 dolary za wersję z 32 GB wbudowanej pamięci i 720 dolarów za opcję z 64 GB.

Źródło: phoneArena, Oficjalny kanał Motoroli na YouTube