Pierwszy szczegółowy test świetnego aparatu Moto X Style

Moto X Style to najnowszy flagowy smartfon amerykańskiej firmy, należącej obecnie do Lenovo. Charakteryzuje się oczywiście znakomitą specyfikacją, jednak podczas prezentacji przedstawiciele producenta bardzo chwalili przede wszystkim aparat główny. Jak dowodzą testy DxO Mark nie były to słowa bez pokrycia. Według tego portalu najnowsza “Motka” to jeden z najlepszych smartfonów do robienia zdjęć, a także kręcenia filmów.

W Moto X Style zastosowano matrycę CMOS BSI o rozmiarze 1/2,4 cala i rozdzielczości 21 Mpix. Nie zabrakło także jasnej przysłony f/2.0 oraz podwójnej lampy doświetlającej, która okaże się niezastąpiona w gorszych warunkach oświetleniowych. W testach jakości zdjęć oraz filmów Motorola uzyskała rezultat godny podziwu – aż 83 punkty. Jedynie Samsung Galaxy S6 zdołał osiągnąć lepszy wynik o całe 3 punkty, a dla porównania Sony Xperia Z3+ zdobyła 82 punkty.

Pośród zalet aparatu w X Style portal DxO Mark wymienił wysoką szczegółowość zdjęć i całkiem niską ilość szumów przy fotografiach robionych w mniej sprzyjających warunkach. Poza tym plus za ekspozycję fotografii. Niestety całość prezentuje się nieco gorzej przy włączonej lampie błyskowej – smartfon ma małe problemy z ostrzeniem obrazu.

Dobrze wypada nagrywane wideo. Sprawnie działa stabilizacja, co przekłada się na świetną jakość, chociaż na filmach można było dostrzec nieliczne artefakty, spowodowane działaniem OIS.

Szczegółowy test znajdziecie na stronie DxO Mark.

moto-x-style-aparat-1

źródło: DxO Mark przez xda-developers

Komentarze

 • Pma

  Ech, nauczę się wreszcie to nie aparat ma przysługę tylko jest to jasność obiektywu

  • PW

   trzymamy kciuki! ;)

  • Pawel

   Następnym razem nie pisz z telefonu ;)

 • p

  bla bla bla
  Stara Noki Lumia 930 PureView Carl Zeiss która ma ten sam aparat i oprogramowanie co Lumia 1520 z 2013r.(!!!) była pół roku temu w teście przeprowadzonym przez phonearena.com lepsza od jakiegoś tam Note 4, iPhone 6, HTC One (m9), Nexus 6 i SG S5 i go wygrała(nie było jeszcze w tedy LG G4 i SG S6 a szkoda).
  Więc sorry ale jak nie zobaczę prawdziwych zdjęć porównawczych z nie młodą już Lumią 1520 to spadajcie z tym “testem”.(Htc One m9 z 20MPix ŻAL)
  http://www.phonearena.com/news/Nokia-Lumia-930-wins-our-blind-camera-comparison-followed-by-Galaxy-Note-4-HTC-One-M9-ends-up-last_id67659
  PS: Każdy producent przy premierze gada jaki to ich aparat jest oh i ah.

 • Mało tego. Moto X 2 gen miała mieć świetny aparat, wg tego co usłyszeliśmy na premierze.

 • krzychu

  pelny test na dxbzduramark, ty lamerze… wracaj doic krowy!

 • jack z kielc

  Sprawdzałem w jednym z marketów kilka modeli .Wiadomo światło żarowe ,ekran telefonu i szczegółowość najlepsza w x style .Akurat reszta mnie nie interesowała

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona