Motorola Moto Z Play dostaje Androida 7.1.1 Nougat | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Motorola Moto Z Play dostaje Androida 7.1.1 Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo działa dość nierówno. Z jednej strony aktualizacji nie dostanie żaden z zeszłorocznych przedstawicieli serii Phab 2, a z drugiej Motorola Moto Z Play dostaje drugą dużą aktualizację w ciągu półrocza. No ale nikt, kto ma tę Motkę nie będzie przecież narzekać na zbyt szybkie upgrade’y.

O dostępności aktualizacji poinformował nas jeden z naszych Czytelników. Rozsyłana jest ona kanałem OTA, zatem na urządzeniach kupionych w wolnej sprzedaży powinna się niebawem pojawić stosowna notyfikacja. W razie czego, można ją odrobinę wymusić – albo sprawdzając informacje w Ustawieniach telefonu, albo w drugi, nieco bardziej „siłowy” sposób.

Należy wyłączyć obie karty SIM, a następnie zrestartować telefon. Po kilku minutach trzeba sprawdzić dostępność aktualizacji w Ustawieniach (cały czas działając tylko na WiFi). Zwykle ten sposób działa, choć oczywiście nie zawsze, bo Motorola udostępnia ulepszenia etapami. Paczka instalacyjna waży nieco ponad 1 GB.

Co nowego w Androidzie 7.1.1? Co prawda więcej zmian można było dostrzec po przesiadce z Androida Marshmallow na Nougata, ale i tym razem też jest kilka rzeczy, o których można wspomnieć:

  • nowe funkcje wielozadaniowości, wydajniejsza kontrola powiadomień, usprawniony zapis danych oraz ulepszone funkcje akumulatora,
  • dorzucono aplikację Duo od Google,
  • aktualizacje poprawek zabezpieczeń systemu Android do 1 lipca 2017 r,
  • mamy dostęp do skrótów aplikacji z poziomu ekranu głównego. Po przytrzymaniu ikony wybranych aplikacji pojawia się rozwijane menu,
  • aktualizuje platformę Moto Mods do wersji 2.0.

Pewne nowości mogą sprawiać kłopoty niektórym użytkownikom. Zmieniono na przykład gest zmniejszania ekranu. Jak napisał nam Marcin Dostawca-Informacji-O-Aktualizacji, „wcześniej przesuwało się z dołu do góry w dowolnym kierunku. Teraz trzeba przeciągnąć od środka ekranu w dolny róg. Ale ponieważ pierwszy ekran mam zapchany skrótami to średnio działa, bo z reguły jakiś skrót mi się przesuwa. Żeby zmniejszyć sprawnie ekran, muszę przesunąć pulpit na bardziej wolny”.

Jak widać, nie wszystko, co nowe, zawsze będzie lepsze ;)

Marcin, dzięki za info i screeny!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona