Motorola Xoom zapowiedziana…

Motorola Europe poprzez swój profil na Facebooku właśnie zapowiedziała gdzie (i prawie kiedy) możemy się spodziewać jej pierwszego tabletu na terenie Europy. Zgodnie z doniesieniem firmy takie jak The Carphone Warehouse, BestBuy i Dixons Retail (właściciel sieci PC World i Currys) na terenie Wielkiej Brytanii oraz Deutsche Telekom na wybranych rynkach będą sprzedawać Motorolę Xoom.

Zapowiedziano, że The Carphone Warehouse i BestBuy wystartują z Xoom’em w wersji 3G / Wi-Fi a Curry’s/PC World tylko Wi-Fi już w Q2 2011. Wydaje się więc, iż możemy zacząć odliczać dni do Europejskiej premiery i już niedługo poznamy odpowiedź na nurtujące wszystkich nas pytanie – ILE? Jeśli chodzi o sieć DT nie podano żadnych ram czasowych.

Dobrą wiadomością w tym wszystkim jest to, że po wygraniu sporu własnościowego w sprawie PTC (operator sieci ERA) Deutsche Telekom stało się w 100% właścicielem sieci ERA. „Rebranding” telekomu na międzynarodową markę T – Mobile został już zapowiedziany. Biorąc pod uwagę, że właśnie staliśmy się dla DT jednym z ważniejszych rynków w Europie (podobno drugim co do wielkości) spodziewałbym się, że Xoom zawita do Ery/T – Mobile równocześnie w Niemczech i w Polsce. Jeśli chcecie sobie odświeżyć informacje o Motoroli Xoom zapraszam do tego wpisu.