Motorola Xoom podkręcona do 1,7GHz, zostawia w tyle konkurencję - Tabletowo.pl
Ważne

Motorola Xoom podkręcona do 1,7GHz, zostawia w tyle konkurencję

Tabletowo.pl Motorola Xoom podkręcona do 1,7GHz, zostawia w tyle konkurencję Ciekawostki Motorola Nowości

Dzisiaj są nasze urodziny, ale zdecydowaliśmy się na chwilę odstawić tort i świątecznego szampana, żeby podzielić się z Wami najnowszymi informacjami ze świata overclokingu tabletów internetowych.

Stosunkowo niedawno pisaliśmy Wam o tablecie Asus Eee Pad Transformer i jego procesorze, który specjaliści z XDA Developers zdołali podkręcić do 1,6GHz. Natomiast gwiazdą dzisiejszego dnia jest Motorola Xoom – pierwsze na rynku urządzenie z systemem Android 3.0.
Częstotliwość bicia serca tabletu, układu nVidia Tegra 2, została zwiększona do niebotycznego wręcz 1,7GHz.

Nowość ta pojawiła się w odświeżonej wersji zmodyfikowanego ROMu Tiarmat, który dwa miesiące temu zasłynął dzięki odblokowaniu czytnika kart pamięci microSD w Motoroli Xoom. Zwiększenie częstotliwości taktowania procesora do 1,7GHz to nie lada osiągnięcie, ale warto zaznaczyć, że nie są to puste słowa. Benchmarki uruchomione na Motoroli Xoom z zainstalowanym ROMem Tiarmat wykazały, że tablet znacznie zwiększył swoją wydajność, a wyniki jego testów pozostawiają konkurencję daleko w tyle.

Zmodyfikowana Motorola Xoom osiągnęła wynik 70MFLOPS w teście Linpack, 1480ms w SunSpider oraz 4937 punktów w benchmarku Quadrant. Warto zaznaczyć, że każdy z tych rezultatów jest przynajmniej o 20% lepszy od wyników tabletu Asus Eee Pad Transformer, również po modyfikacji.

Tabletowo.pl Motorola Xoom podkręcona do 1,7GHz, zostawia w tyle konkurencję Ciekawostki Motorola Nowości

Jeżeli podobnie jak ja zastanawiacie się, gdzie jest granica możliwości układu Tegra 2, odpowiem krótko – to tutaj. Użytkownicy zmodyfikowanego ROMu Tiarmat donoszą, że urządzeniu zdarza się samoczynnie restartować. Kto jest na tyle odważny, żeby zafundować swojej Motoroli ostatni zastrzyk mocy?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona