Tabletowo.pl - mamy roczek! :) - Tabletowo.pl

Tabletowo.pl – mamy roczek! :)

Tabletowo.pl Tabletowo.pl - mamy roczek! :) Ciekawostki Nowości

Dokładnie rok temu, 5 czerwca 2010 roku, o godzinie 12.05 na Tabletowo.pl pojawił się pierwszy news!

Pomysł stworzenia Tabletowo.pl zrodził się piątego czerwca 2010 roku, podczas trwania targów Computex. Było to jedno z pierwszych wydarzeń, na których producenci elektroniki prezentowali swoje odpowiedzi na iPada od Apple, którego premiera miała miejsce prawie pół roku wcześniej. Od pojawienia się pomysłu do jego realizacji minęło ledwie kilka godzin. Dzięki temu Tabletowo.pl było pierwszym polskim blogiem o tabletach internetowych, na którym codziennie można było znaleźć dawkę najświeższych informacji. I tak, Tabletowo.pl istnieje i rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Tabletowo.pl powstało w czasach trudnych dla tabletów internetowych – w czerwcu 2010 roku mało kto myślał, że będą to urządzenia przyszłości – wtedy na rynku był dostępny tylko iPad, a pozostałe modele były wyłącznie „wirtualne”. Jak pokazały kolejne miesiące, a co za tym idzie – premiery kolejnych tabletów na IFA 2010, CES 2011 czy MWC 2011. Te eventy udowodniły, że pomysł stworzenia Tabletowo.pl był strzałem w dziesiątkę. Widać to nie tylko po ilości prezentowanych urządzeń, ale także po rosnącym zainteresowaniu społeczeństwa tego typu urządzeniami. Widać to także po ilości pojawiających się na Tabletowo.pl newsów i komentarzy Czytelników, za które serdecznie dziękujemy.

Skład redakcji Tabletowo.pl początkowo był bardzo skromny. Zaczynałam sama – Katarzyna Pura, redaktor naczelna i pomysłodawczyni stworzenia bloga o tabletach. Pod koniec stycznia dołączył do mnie Tomek Gałecki, a nieco później – w połowie lutego – Jarek Sroka. W międzyczasie pisał dla nas także Bartek Szymański i Maciek Rojek – o Was też pamiętamy – dzięki piękne!

Przez te dwanaście miesięcy na Tabletowo.pl pojawiły się 1154 newsy i 6197 komentarzy. Jak na rok istnienia, myślę, że osiągnęliśmy znaczny sukces – miesięcznie czyta nas 35 tysięcy unikalnych użytkowników, generujących 250 tysięcy odsłon. A ilość ta z miesiąca na miesiąc rośnie, co nas niezmiernie cieszy. Co więcej, na Facebooku mamy już 815 fanów.

Przez pierwszy rok istnienia współpracowaliśmy z technologicznym działem Gazeta.pl, a od kilku miesięcy teksty z Tabletowo.pl można znaleźć także na Interia.pl. W międzyczasie jeden z artykułów z naszej strony pojawił się także w magazynie Mobility.

Mogę Wam obiecać w imieniu całego zespołu redakcyjnego, że nie zamierzamy spocząć na laurach. W dalszym ciągu będziemy przekazywać Wam najświeższe informacje z rynku tabletów internetowych i pisać wiele ciekawych felietonów i recenzji tabletów. A jeśli chciałbyś dołączyć do redakcji Tabletowo.pl – masz świadomość, że umiesz pisać, interesujesz się tabletami internetowymi i traktujesz to jako hobby – daj znać naczelnej (admin(@)tabletowo.pl).

A na koniec ważna informacja – na dniach Tabletowo.pl przejdzie małą rewolucję. Zmieni się layout strony (mam nadzieję, że się spodoba!, ale i tak treść jest najważniejsza) i dodamy coś, czego wielu z Was oczekiwało, ale nie zdradzę na razie co to będzie. Zostanie zmieniony także system komentarzy. Suma sumarum – będzie lepiej i ciekawiej.

Urodziny bez prezentów? Nie! Już niebawem (prawdopodobnie w połowie czerwca) zaprosimy Was do wzięcia udziału w urodzinowym konkursie Tabletowo.pl! Do wygrania będą ciekawe nagrody – to mogę obiecać już teraz ;)

A tymczasem pozostaje mi raz jeszcze podziękować Wam wszystkim, że jesteście z nami, czytacie Tabletowo.pl i komentujecie. Bez Was ta strona nie mogłaby istnieć!

Tabletowo.pl można znaleźć na Blipie i Facebooku. A jeśli chcecie podyskutować na temat tabletów – zapraszamy na forum Tabletowo.pl.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona