Motorola RAZR
Motorola RAZR

Motorola RAZR 2: kolejne zdjęcia trafiły do sieci

Motorola pracuje nad kolejną generacją swojego smartfona ze składanym ekranem – Motorola RAZR 2. W chińskim serwisie społecznościowym Weibo właśnie opublikowane zostały zdjęcia jej prototypowej wersji.

Więcej krągłości

Tym, co zwraca uwagę na opublikowanych fotografiach, są widoczne zaoblenia konstrukcji i ekranu – dość spora innowacja względem poprzednika.

Motorola RAZR 2
fot. via GizChina

Z zewnątrz, poza mocniej zaakcentowanymi krągłościami, to właściwie tyle zmian. Jednak to, że nie są widoczne na pierwszy rzut oka nie znaczy, że nie zostały ukryte przed naszym wzrokiem i wkomponowane w obudowę smartfona. Tak właśnie stało się, najprawdopodobniej, z krawędziami smartfona, które teraz mają być wrażliwe na dotyk użytkownika i umożliwiać wydawanie poleceń przy pomocy gestów. Może to być jedna z ciekawszych funkcji, jaką Motorola RAZR 2 pochwali się w dniu premiery.

To jednak wyłącznie spekulacja na podstawie zgłoszonych przez Motorolę patentów, nie wiadomo, czy znalazła zastosowanie już w tej wersji.

Motorola RAZR 2
fot. via Gizchina

Motorola RAZR 2 wewnątrz: mocno, ale nie flagowo

Podobnie jak w przypadku pierwszej generacji Motoroli RAZR ze składanym ekranem, tutaj również nie znajdziemy flagowych podzespołów ze ścisłej czołówki. Qualcomm Snapdragon 765 dostanie do pomocy 8 GB RAM i 256 GB pamięci na dane. Kolejna generacja RAZR doczeka się również innych aparatów – głównego o rozdzielczości 48 megapikseli i kamerki do selfie 20 megapikseli (obecnie odpowiednio 16 i 5 Mpix).

Data premiery jeszcze nieustalona

Niestety, na tę chwilę nie wiemy kiedy będziemy mogli spodziewać się rynkowego debiutu Motoroli RAZR 2. Pierwsze pogłoski mówiły o tym, że prezentacja odbędzie się już we wrześniu, jednak z uwagi na zmieniającą się rzeczywistość istnieje możliwość, że zostanie zaplanowana dopiero na przyszły rok.

Motorola RAZR 2
fot. via Gizchina

Składane smartfony, takie jak Motorola RAZR, w dalszym ciągu nie wychylają się poza miejsce rynkowej ciekawostki. Dzieje się tak, przede wszystkim, z uwagi na bardzo wysoką cenę tych urządzeń, wątpliwości nabywców co do trwałości składanych ekranów i fakt, że w specyfikacji odbiegają od swoich prostych konkurentów. Kolejne generacje tego typu smartfonów, w tym Motorola RAZR 2, muszą to zmienić.