Motorola potwierdza istnienie MotoPad i Stingray

O tym, że Motorola pracuje nad dwoma tabletami internetowymi (Stingray i MotoPad) wiadomo nie od dziś. Ale to właśnie w dniu dzisiejszym ich istnienie zostało oficjalnie potwierdzone przez prezesa Motoroli Mobility, Sanjay Jha. A stało się to w momencie podawania daty rozłamu Motoroli na dwie niezależne od siebie spółki: Motorola Mobility i Motorola Solutions (ma to mieć miejsce 4 stycznia 2011 roku).

Ale do rzeczy. Wspomniany przedstawiciel amerykańskiego koncernu, stwierdził:

Motorola Mobility wkroczy na rynek tabletów internetowych, ale nadal planujemy rozwijać także serię smartfonów. W najbliższej przyszłości zaprezentujemy zarówno 7- jak i 10-calowe tablety. Oczekujemy, że gadżety trafią w potrzeby użytkowników. Urządzenia będą się od siebie znacznie różniły.

I faktycznie tak ma być. Według wcześniejszych informacji, o których już wielokrotnie pisałam, Motorola MotoPad ma być pierwszym tabletem internetowym, pracującym w oparciu o Androida w wersji 3.0. Na jego pokładzie ma się znaleźć dotykowy ekran o przekątnej 7-cali, WiFi, procesor nVidia Tegra 2 oraz 16GB pamięci wewnętrznej.

Z kolei Motorola Stingray ma być jednostką skierowaną w pierwszej kolejności do amerykańskiej sieci Verizon. Tablet ma być wyposażony w 10-calowy wyświetlacz dotykowy, kamerkę internetową, WiFi oraz procesor o zegarze 1GHz lub 1,3GHz.

Premiera obu tabletów internetowych Motoroli może mieć miejsce podczas styczniowych targów elektronicznych Consumer Electronics Show (CES) 2011.

źródło