Motorola mydli nam oczy? Zapowiada, że na smartfony trafi Android 9.0 Pie, ale nie zdradza, na które i kiedy | Tabletowo.pl

Motorola mydli nam oczy? Zapowiada, że na smartfony trafi Android 9.0 Pie, ale nie zdradza, na które i kiedy

Dołącz do dyskusji 0

Jedne smartfony już mają nowego Androida 9.0 Pie na pokładzie, kolejne biorą udział w beta testach, a jeszcze inne znajdują się na listach modeli, które mają aktualizację dostać jeszcze tej jesieni. Są też urządzenia Motoroli, które zapewne dostaną nowy system Google, ale chyba sam producent nie jest pewien, kiedy to nastąpi i które telefony zostaną obdarzone tym przywilejem jako pierwsze.

Sześć smartfonów Sony, cztery HTC i cztery telefony Huawei już teraz mają podane mniej lub bardziej dokładne terminy aktualizacji do Androida Pie. Kolejne czekają na dołączenie do tej grupy, wychodząc z beta testów nowego systemu operacyjnego Google.

Wydaje się, że Motorola niewiele nauczyła się z wydarzeń ubiegłego roku, kiedy to firma okazała się jednym z najbardziej opieszałych producentów, oferujących użytkownikom swoich smartfonów aktualizację do Androida Oreo. To tym bardziej smutne, jeśli sięgniemy pamięcią do czasów, gdy za losy Motoroli odpowiadało Google. Wtedy może niekoniecznie zestawy poprawek bezpieczeństwa, ale przynajmniej wyższe wersje systemów trafiały na smartfony tego producenta stosunkowo szybko. Odkąd za markę odpowiada Lenovo, sytuacja uległa pogorszeniu.

Przywitajcie Androida 9, czyli Android Pie. Co wnosi nowa wersja mobilnego systemu od Google i kto ją dostanie?

Oczywiście jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby publikować pełny, szczegółowy terminarz aktualizacji poszczególnych modeli do Androida Pie, ale byłoby miło, gdyby Motorola choć zasygnalizowała, które modele mogą na nią liczyć. Zamiast tego, firma publikuje na swoim blogu niewiele mówiący komunikat:

„Android 9.0 został oficjalnie wydany i zaczynamy pracę nad nowym kodem dla naszych urządzeń – oczywiście wiemy, że uaktualnienia służą poprawie i podwyższenia wydajności telefonu. Będziemy dzielić się z wami szczegółami aktualizacji i ogłosimy ich daty nieco później.”

Zapewne linie supportu miały już dość mnożących się pytań o aktualizacje poszczególnych modeli do Androida 9.0 Pie, dlatego firma postanowiła wydać powyższy komunikat. Treści w nim niewiele, ale nieco martwi fragment, w którym czytamy: „zaczynamy pracę nad nowym kodem”. Czyżby Motorola dopiero teraz wzięła się za nową wersją Androida? Serio? – ten producent, który stara się do minimum ograniczać ingerencję programową w system i nie rozwija żadnej autorskiej nakładki?

Nie wróży to zbyt bliskich terminów aktualizacji smartfonów Motoroli do Androida 9.0. Na miejscu właścicieli urządzeń tego producenta raczej bym się nie nastawiał na szybki upgrade systemu…

źródło: mysmartprice, PhoneArena
zdjęcie tytułowe: Motorola Moto Z3 Play

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona