Grafiki nowej Motoroli Moto Z4. Port słuchawkowy powróci w chwale

Obecnie, jeśli chodzi o Motorolę, to nie czekam na żaden inny sprzęt tego producenta, jak tylko na składany smartfon, będący nowym wcieleniem modelu RAZR. Jednak firma ta ma w planach zaprezentowanie również innych konstrukcji, można by rzec, bardziej tradycyjnych.

Takim smartfonem będzie na przykład Moto Z4. Chociaż nie możemy być tego w 100% pewni, to wieść niesie, że Moto Z4 Play w ogóle nie pojawi się na rynku, a dokładniej – po prostu porzuci dodatek „Play” w nazwie. Zgodnie ze specyfikacją, która zdążyła już wyciec, będziemy mieli do czynienia z urządzeniem ze średniej półki.

Reklama

Jedną z większych zmian względem poprzednich modeli „zetek” będzie inny czytnik linii papilarnych. Zamiast umieszczania go z boku, zostanie zamontowany pod ekranem. Oczywiście nie jest to najlepsze z możliwych rozwiązanie, bo skanery odcisków palców zintegrowane z ekranem działają wolniej niż wysokiej jakości konwencjonalne czujniki. Zobaczymy, jak to będzie działać w nowej Motce.

Kolejną sporą zmianą jest zminimalizowanie sporawych ramek wokół ekranu, które widzieliśmy w modelach Moto Z3 i Z3 Play. Notch musiał jednak pozostać, by zrobić miejsce dla przedniego aparatu fotograficznego o rozdzielczości 25 Mpix. Mówiąc o zmianach w wyglądzie, wydaje się, jakoby Moto Z4 miała być jeszcze cieńsza od swoich poprzedników. Mimo tego przywróci na swoje miejsce gniazdo słuchawkowe, co wielu zapewne powita z otwartymi ramionami. Co ciekawe, port audio jack umiejscowiono obok USB typu C, a głośnik przeniesiono na górną krawędź urządzenia.

Dość nietypowym zagraniem jest użycie pojedynczego aparatu głównego, podczas gdy konkurencja, a nawet sama Motorola w w innych modelach stosuje już zestawy optyczne z dwoma lub trzema obiektwami. Sensor ma dysponować matrycą 48 Mpix. Oczekuje się, że Motorola Moto Z4 będzie wyposażona w procesor Snapdragon 675 i akumulator o pojemności 3600 mAh, co sprawi, że będzie to przyzwoite urządzenie… ze średniej półki. Pytanie brzmi: skoro Motorola „degraduje” serię Moto Z (bez dodatkowej nazwy) do poziomu średniopółkowca, to jak nazwie urządzenie z flagowym procesorem?

Specyfikacja Motoroli Moto Z4 ujawniona. Jest zaskakująca

źródło: @evleaks przez Phone Arena