Motorola aktualizuje kolejne smartfony. Moto Z2 Play dostaje Androida Oreo w Polsce | Tabletowo.pl

Motorola aktualizuje kolejne smartfony. Moto Z2 Play dostaje Androida Oreo w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

Motorola Moto Z2 Play już od wyjęcia smartfona z pudełka działała na Androidzie 7.1.1 Nougat. Nic dziwnego, że jej właściciele czekali na pierwszą dużą aktualizację systemu. I jest – ci użytkownicy tego modelu w Polsce, którzy kupili go w wolnej dystrybucji, mogą już instalować Androida Oreo.

Po tym, jak w zeszłym tygodniu Android Oreo trafił na Motorolę Moto Z Play, wielu zaczęło się martwić, co z następcą tego modelu, Moto Z2 Play. Producent nie kazał zbyt długo czekać i dzięki temu na telefonach tych użytkowników, u których pojawiło się powiadomienie o możliwości pobrania aktualizacji, już króluje Android Oreo.

Co wnosi nowy system Google? Lista usprawnień jest właściwie taka sama, jak dla starszego modelu Moto Z Play – dodano obsługę trybu „obraz w obrazie”, polepszyło się ogólne wrażenie płynności działania interfejsu oraz poprawiono czas działania urządzenia na baterii.

„Sucha” paczka aktualizacyjna to 1,2 GB danych do pobrania, w które wliczają się też poprawki zabezpieczeń datowane na 1 kwietnia 2018.

Jeśli na Waszych Motkach w sekcji aktualizacji nie ma jeszcze żadnego monitu o dostępności Androida 8.0, nie martwcie się. Za jakiś czas powinien się pojawić. Nawet egzemplarze, które zostały zakupione wraz z brandem operatorskim nie powinny czekać na nowy system zbyt długo – w wypadku Moto Z Play właściciele urządzeń, którzy zaopatrzyli się w smartfony razem z abonamentem, dostali aktualizację dość szybko.

Recenzja Motoroli Moto Z2 Play – historia o tym, jak trudno być następcą udanego smartfona

dzięki Łukasz za info, a twojemu koledze za screeny!

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona