[AKTUALIZACJA] Motorola Moto X Play nareszcie z Androidem Nougat | Tabletowo.pl

[AKTUALIZACJA] Motorola Moto X Play nareszcie z Androidem Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Motorola kazała długo czekać swoim fanom na oficjalne wydanie Androida Nougat. Dotyczy to jednocześnie urządzeń zaprezentowanych w roku 2016, jak i 2015. Choć gdy mówimy o urządzeniach z 2015 roku, nie możemy mieć na myśli wszystkich produktów z logo Motoroli.

Jak się okazuje, kilku producentów zrezygnowało z uaktualnienia swoich produktów zaprezentowanych w 2015 roku, a na myśli mam przede wszystkim markę OnePlus, który nie wyda aktualizacji do Androida Nougat dla drugiej generacji zabójcy flagowców. Wiele osób myślało, że do tego grona można zaliczyć także Motorolę, bowiem Moto X Style i Moto X Play nadal są bez najnowszej wersji systemu od Google. Jednak ten drugi model właśnie otrzymał oficjalny update do Androida Nougat.

Motorola właśnie opublikowała notkę dotyczącą nowej aktualizacji dla Moto X Play. Jest to Android 7.1.1 Nougat z najnowszymi – majowymi – zabezpieczeniami systemowymi. Oprócz tego, update wprowadza typowe dla czystego Androida nowości, takie jak możliwość korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie, a także odpowiadanie na wiadomości z belki powiadomień. Użytkownicy najnowszej wersji Androida także powinni zauważyć nową aplikację systemową, a jest to Google Duo.

Aby zaktualizować swój egzemplarz do Androida Nougat musisz mieć przynajmniej w 50% naładowaną baterię, a także połączenie z siecią WiFi. Jeśli telefon automatycznie nie wykryje nowego update’u, to wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia, a następnie w Informacje o telefonie. Tam będzie kategoria Aktualizacje systemowe. To właśnie tam aktualizacja prawdopodobnie się skrywa.

Źródło: TechDroider

Aktualizacja: Aktualizacja nie została jeszcze wypuszczona ze względu na problemy z optymalizacją systemu. Uaktualnienie powinno się pojawić na Waszych egzemplarzach najwcześniej za kilka tygodni.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Okulary Gear VR otrzymują wsparcie dla Chromecast

Samsung inwestuje w wirtualną rzeczywistość

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona