smartfon Motorola Moto G9 Plus smartphone
Motorola Moto G9 Plus (źródło: Motorola)

Nie trzeba było długo czekać – już jest pierwsza promocja na Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Plus została oficjalnie zaprezentowana 11 września 2020 roku i już po kilku dniach trafiła do sprzedaży również w Polsce. Niecały miesiąc później da się ją kupić w pierwszej promocji. Szybko.

Motorola Moto G9 Plus dostępna w promocji za mniej niż 1000 zł

Smartfony marki Motorola bardzo często już na początku oferowane są w atrakcyjnych i przystępnych dla przeciętnego klienta cenach. Najnowsza Motorola Moto G9 Plus kosztowała na start 1199 złotych – to kwota, którą duża część osób jest w stanie przeznaczyć na zakup nowego smart-telefonu i jednocześnie niewygórowana, jeśli spojrzymy na nią przez pryzmat specyfikacji technicznej.

smartfon Motorola Moto G9 Plus smartphone
Motorola Moto G9 Plus (źródło: Motorola)

Motorola Moto G9 Plus jest świeżynką na polskim rynku (przypominam, że jest dostępna w Polsce od mniej niż miesiąca) i nie oczekiwaliśmy, że jej cena spadnie aż tak szybko. Tak się jednak stało, więc ci, którzy wstrzymywali się z zakupem tego smartfona, dobrze zrobili i właśnie dostali argument, aby wydać swoje ciężko zarobione/uzbierane pieniądze.

Najnowsza propozycja marki Motorola jest teraz dostępna w cenie 999 złotych, a więc o 200 złotych taniej niż do tej pory. To dość spora obniżka, która może skutecznie zachęcić do zakupu tego smartfona.

Kup Motorolę Moto G9 Plus w obniżonej cenie

Czy warto kupić Moto G9 Plus?

Model ten nie ma, oceniając obiektywnie, dyskwalifikujących go wad. Subiektywnie jednak jego najsłabszą stroną (a w oczach niektórych wręcz odwrotnie – dosłownie największą) jest bardzo duży wyświetlacz, bo o przekątnej aż 6,81 cala. Smartfon ma wymiary 170×78,1×9,7 mm i waży 223 gramy, więc nie jest to mały sprzęt.

smartfon Motorola Moto G9 Plus smartphone
Motorola Moto G9 Plus (źródło: Motorola)

Poza tym aspektem, właściwie nie można się już do niczego przyczepić. Ekran ma rozdzielczość Full HD+ i proporcje 20:9, więc jego obsługa (pomimo sporych rozmiarów) powinna być relatywnie wygodna i komfortowa. Na pokładzie smartfona są też moduł NFC i wyjście słuchawkowe 3,5 mm oraz port USB-C, za pośrednictwem którego użytkownik naładuje baterię o pojemności 5000 mAh z mocą nawet 30 W.

Zastosowany procesor Qualcomm Snapdragon 730G powinien zapewnić zadowalającą przeciętnego użytkownika wydajność, choć „wąskim gardłem” może tu być 4 GB RAM – nie zaszkodziłyby dodatkowe 2 GB. Pamięć wbudowana ma natomiast pojemność 128 GB, a więc całkiem dużo (i jest jeszcze slot na kartę microSD).

Ponadto Motorola Moto G9 Plus oferuje też czytnik linii papilarnych, głośniki stereo i Dual SIM oraz 16 Mpix aparat na przodzie i poczwórny 64 Mpix + 8 Mpix (ultraszeroki) + 2 Mpix (makro) + 2 Mpix (do wykrywania głębi) na tyle.