Stęskniliście się za serią Moto G Play? W przyszłym roku powróci, mówię Wam

Model z dopiskiem Play dołączył do serii Moto G po raz pierwszy w zeszłym roku. Mowa oczywiście o Moto G4 Play. Producent bardzo szybko zrezygnował jednak z kontynuacji tej linii, ponieważ w tym, 2017 roku, urządzenie nie doczekało się bezpośredniego następcy. Wydawało się więc, że był to swojego rodzaju eksperyment, który nie wypalił, dlatego firma zrezygnowała z jego kontynuacji. Tymczasem okazuje się, że nic bardziej mylnego.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Moto G4 Play musiała pojawić się na rynku, ponieważ w zeszłym roku Lenovo zdecydowało, że zarówno Moto G4, jak i Moto G4 Plus zostaną wyposażone w wyświetlacze o przekątnej 5,5 cala. Nie każdemu użytkownikowi to odpowiadało, więc producent postanowił zaoferować im „alternatywę” w postaci modelu z dopiskiem Play. Chociaż to nieszczególnie trafne określenie z uwagi na o wiele słabszą specyfikację. Z drugiej strony lepszy taki wybór niż żaden…

Reklama

W tym roku firma zdecydowała się powrócić do ekranów o nieco mniejszych przekątnych (Moto G5 ma bowiem 5-calowy, natomiast Moto G5 Plus 5,2 calowy), choć ostatnio wprowadziła na rynek również Moto G5S i Moto G5S Plus z wyświetlaczami o przekątnej – odpowiednio – 5,2 i 5,5 cala. Model z dopiskiem Play w 2017 roku się jednak nie pojawił.

Wydawało się więc, że był to tylko jednorazowy „wybryk” Lenovo i na dobre zrezygnowano z tej linii. Tym bardziej, że na rynku zadebiutowała Moto E4, którą na upartego można by uznać za duchową następczynię Moto G4 Play. Tymczasem okazuje się, że producent ma zupełnie inne plany. Evan Blass poinformował bowiem, że w przyszłym (2018) roku możemy spodziewać się premiery Moto G6 Play. Przy okazji leakster potwierdził, że razem z nią zadebiutują Moto G6 i Moto G6 Plus.

Szczerze zadziwia mnie niekonsekwencja Lenovo/Motoroli. Producent strasznie się mota ostatnimi czasy i momentami nie sposób za nim nadążyć, tzn. odczytać jego intencji. Najwyraźniej jednak szuka swojego przepisu na sukces i sposobu na podbicie milionów serc.

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto G4 Play

Źródło: @evelaks