Tania Motorola Moto G6 dostaje aktualizację do Androida 9.0 Pie

Niegdyś Motorole z rodziny smartfonów Moto G dostawały aktualizacje systemu bardzo szybko. Sytuacja ta się zmieniła, odkąd marka ta nie jest już w rękach Google, a Lenovo. Nie oznacza to jednak, że urządzenia te w ogóle nie są aktualizowane. Nowy system dostaje właśnie Moto G6.

Moto G6 jest jednym z całkiem udanych wcieleń smartfonów z serii Moto G. W ubiegłym roku Krzysztof chwalił ten model za wiele rzeczy, bo choć nie wyróżniał się szczególnie pod żadnym względem, to był naprawdę solidny praktycznie w każdej kategorii. Można by rzec, że Motka ta okazała się bardzo „równa”, jeśli chodzi o konstrukcję, działanie i funkcje. Jej właścicieli ucieszy pewnie fakt, że nareszcie trafia na nią Android 9.0 Pie.

Reklama

Wśród zmian można wymienić nowe menu zrzutów ekranu, odświeżoną podziałkę poziomu głośności, pojawiającą się z prawej strony w orientacji pionowej, zmodyfikowany podgląd ostatnio otwieranych aplikacji i inne ikony w panelu ustawień. To najbardziej widoczne rzeczy. Reszta nadchodzi z całym dobrodziejstwem Androida Pie, choć trochę dziwią nieco przestarzałe poprawki bezpieczeństwa, datowane na styczeń 2019 roku. Motorola mogła postarać się o przekazanie zestawu zabezpieczeń z marca.

Ubiegłoroczne Motorole z serii Moto G to w pewnych przedziałach cenowych wciąż całkiem sensowne propozycje. Kto instaluje aktualizację do Android Pie? ;)

Czy tani smartfon może być dobry? Moto G6 udowadnia, że owszem, może (recenzja)

dzięki ~aszto za info!