Motorola Moto G5 Plus Android Oreo (fot. Tabletowo.pl)

Motorola Moto G5 Plus dostaje aktualizację do Androida 8.1 Oreo

Kiedyś Motorola i Lenovo znane były z bardzo szybkiego udostępniania aktualizacji systemowych dla smartfonów ze swojego portfolio. Te czasy odeszły jednak w niepamięć i obecnie właściciele urządzeń z charakterystycznym logo „M” na obudowie muszą wykazywać się nie lada cierpliwością. Motorola Moto G5 Plus dopiero teraz dostała bowiem aktualizację do Androida 8.1 Oreo.

Moto G5 Plus zadebiutowała 26 lutego 2017 roku z Androidem 7.0 Nougat na pokładzie. Do Polski trafiła natomiast dwa miesiące później i była jednym z najlepszych wyborów w cenie do 1299 złotych. To jednak zamierzchłe czasy, lecz nie zmienia to faktu, że wielu właścicieli tego modelu z niecierpliwością czekało na aktualizację do Androida Oreo.

Reklama

Jak to mówią: lepiej późno niż później. Jeden z naszych Czytelników poinformował nas dzisiaj, że Motorola Moto G5 Plus jego małżonki, kupiona na tzw. wolnym rynku, otrzymała dziś aktualizację do Androida 8.1 Oreo. Naturalnie bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Po przeprowadzeniu całego procesu, aktualna wersja oprogramowania nosi oznaczenie OPSS28.85-13-3. Wraz z nią producent zaktualizował także poprawki zabezpieczeń Androida – teraz datowane są one na 1 października 2018 roku.

Android 8.1 Oreo wprowadza sporo zmian, szczególnie że Motorola Moto G5 Plus pracuje pod jego „czystą” postacią. Małżonka naszego Czytelnika zauważyła przede wszystkim nowy wygląd interfejsu, który wyświetla się, kiedy ktoś dzwoni. Nie ukrywa jednak, że niespecjalnie jej się on podoba, ale prędzej czy później z pewnością się do niego przyzwyczai, bo w końcu… nie pozostaje jej nic innego.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy Wasze Moto G5 Plus również dostały już aktualizację do Androida 8.1 Oreo i jakie jeszcze inne zmiany zauważyliście!

Dzięki Jarek za info i screeny!