smartfon Motorola Moto G 5G Plus
Motorola Moto G 5G Plus (źródło: Lenovo)

Motorola Moto G 5G Plus oficjalnie. Takiej Motki jeszcze nie było

Motorola niejednokrotnie nas zaskakiwała, zarówno pozytywnie, jak i w nie do końca oczekiwany przez nas sposób. Dziś swoją premierę ma Motorola Moto G 5G Plus, która niewątpliwie wyróżnia się na tle pozostałych Motek, ale też i smartfonów innych marek.

Podobnie, jak w przypadku serii Moto G8, Motorola nie odkryła od razu wszystkich kart. Producent wprowadza dziś na rynek jedynie model z „plusem” w nazwie, ale można się spodziewać, że w przyszłości dołączy do niego wersja bez takiego dopisku.

Na jej oficjalną premierę musimy jednak poczekać, a tymczasem przyjrzyjmy się, co ma do zaoferowania najnowsza Motorola Moto G 5G Plus (oprócz nazwy, która – jeśli przeczytać ją na głos – jest bardzo długa i trochę dziwnie brzmi).

Motorola Moto G 5G Plus – specyfikacja

Należy zacząć od tego, że jest to jeden z pierwszych smartfonów Motoroli i jednocześnie pierwszy z serii Moto G, który obsługuje sieć piątej generacji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu procesora Qualcomm Snapdragon 765 ze zintegrowanym modemem 5G Snapdragon X52. Producent podaje, że w przypadku technologii 5G obsługiwane będą pasma n1/3/7/8/28/38/41/77/78.

smartfon Motorola Moto G 5G Plus
Motorola Moto G 5G Plus (źródło: Lenovo)

Smartfon dostępny będzie w Europie w dwóch konfiguracjach: z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Motorola nie zapomniała też o slocie na kartę microSD – obsłużone zostaną nośniki o pojemności nawet 1 TB.

Nowa Motka ściąga na siebie uwagę również za sprawą sporego wyświetlacza, bo mającego przekątną 6,7 cala, a ponadto także proporcje 21:9 i rozdzielczość Full HD+ 2520×1080 pikseli. Co więcej, ekran może się też pochwalić możliwością odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz i obsługą formatu HDR10.

smartfon Motorola Moto G 5G Plus
Motorola Moto G 5G Plus (źródło: Lenovo)

Na przygotowanych przez producenta grafikach widać także, że Motorola Moto G 5G Plus oferuje podwójny aparat do selfie, więc jest pierwszym smartfonem tej marki z taką kamerą. Składa się ona z głównego o rozdzielczości 16 Mpix (f/2.0) z funkcją łączenia czterech pikseli w jeden i 8 Mpix (f/2.2) z obiektywem ultraszerokokątnym.

Na tyle smartfona znajdują się natomiast cztery aparaty: 48 Mpix (f/1.8; również z funkcją łączenia pikseli) + 8 Mpix (f/2.2) z obiektywem ultraszerokokątnym o kącie widzenia 118 stopni + 5 Mpix (f/2.2) do zdjęć makro + 2 Mpix (f/2.2) do zbierania danych o głębi. Moduł potrafi też nagrywać wideo w 4K przy 30 klatkach na sekundę.

smartfon Motorola Moto G 5G Plus
Motorola Moto G 5G Plus (źródło: Lenovo)

Ponadto smartfon oferuje moduł NFC, radio FM (z wyjątkiem Francji), czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi, hybrydowy Dual SIM (2x nano SIM lub SIM + microSD) i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Urządzenie pracuje na Androidzie 10 z interfejsem My UX i jest zasilane przez akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania przewodowego 20 W (przez port USB-C).

Całość ma wymiary 168x74x9 mm i waży 207 gramów. Producent zastosował również specjalną powłokę, która chroni smartfon przed przypadkowymi zachlapaniami.

Motorola Moto G 5G Plus – cena, dostępność

Smartfon trafi do sprzedaży w Europie już jutro, tj. 8 lipca 2020 roku. Cenę wersji 4 GB/64 GB ustalono na 349 euro (równowartość ~1570 złotych), natomiast konfiguracji 6 GB/128 GB na 399 euro (~1800 złotych).

W Polsce będzie natomiast dostępny nieco później – według informacji, które udało nam się uzyskać bezpośrednio od producenta, jego sprzedaż w kraju nad Wisłą powinna rozpocząć się na przełomie lipca i sierpnia br.

Do Polski trafi jedynie mocniejsza konfiguracja (6 GB/128 GB), za którą trzeba będzie zapłacić 1899 złotych.