smartfon Motorola Moto G 5G Plus
Motorola Moto G 5G Plus (źródło: Lenovo)

Motorola Moto G 5G Plus – znamy datę wejścia do sprzedaży w Polsce

Motorola Moto G 5G Plus zadebiutowała niecałe dwa tygodnie temu i zapowiada się całkiem interesująco, bo jak na smartfon z tej półki cenowej ma kilka zaskakujących funkcji. Już wtedy poznaliśmy cenę urządzenia w Polsce, a teraz wiemy, kiedy ruszy wysyłka tego modelu.

Motorola Moto G 5G Plus to pierwszy przedstawiciel spodziewanej przez nas serii Moto G 5G. Nie wiemy ilu członków będzie miała ta rodzina, ale podobnie sprawy się miały chociażby z rodziną Moto G8 – najpierw zaprezentowana została Motorola Moto G8 Plus, a dopiero później wariant „zwykły”.

Specyfikacja techniczna – Motorola Moto 5G Plus

Kilka charakterystycznych cech tego modelu to oczywiście zintegrowany modem 5G – Snapdragon X52 będzie kompanem dla procesora Snapdragon 765. Oprócz tego mamy do czynienia chociażby z dwoma wcięciami na aparat w ekranie oraz płytą indukcyjną z tyłu.

Warto dodać, że uwagę zwraca również wyświetlacz – 6,7-calowy panel o proporcjach 21:9. Jest spory, nawet jak na współczesny standardy. Mówiło się, że w Polsce smartfon pojawi się wyłącznie w konfiguracji z 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni na pliki. Zwróćcie jednak uwagę, że na poniższym zrzucie ekranu, Media Expert podaje wariant 4/64 GB i wszystko zdaje się wskazywać, że – niestety – właśnie taki pojawi się na naszym rynku.

Pozwólcie jednak, że po dalsze szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej odsyłam do podlinkowanego wpisu. Ja powiem jeszcze, że już wtedy wiedzieliśmy, że Motorola Moto G 5G Plus zostanie wyceniona na 1899 złotych. Teraz te wieści się potwierdzają, a my znamy również datę wysyłki tego modelu.

Motorola Moto G 5G Plus już w połowie sierpnia

Motorola Moto G 5G Plus pojawiła się już w polskich sklepach, oczywiście w cenie 1899 złotych. Model ten trafił do przedsprzedaży także u naszego partnera, tj. sieci sklepów Media Expert.

Motorola Moto G 5G Plus w Media Expert

Pod ceną urządzenia znajduje się dopisek, dla którego tu jesteśmy.

Przedsprzedaż! Planowana data wysyłki od 14.08.2020. Data wysyłki może ulec zmianie

Zamów Motorolę Moto G 5G Plus w przedsprzedaży

Zerknąłem również do oferty innych sklepów, gdzie pojawił się opisywany smartfon i wszystkie zdają się potwierdzać te doniesienia. Wysyłka produktu rozpocznie się 14 sierpnia tego roku, a więc najpóźniej 15 sierpnia model powinien pojawić się w ogólnej sprzedaży.

Aktualizacja: jednak 6/128!

A jednak. W Polsce w cenie 1899 złotych dostępna będzie Motorola Moto G 5G Plus w wariancie z 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Widoczny powyżej zrzut ekranu ze strony Media Expert jest zatem nieaktualny – zobaczcie, co teraz kryje się pod tym samym linkiem. Tę informację mamy prosto od źródła, więc nie spodziewamy się już żadnych niespodzianek ;).