Zapowiada się ciekawie: Motorola wypuści na rynek budżetową wersję budżetowego smartfona

Zapowiada się ciekawie: Motorola wypuści na rynek budżetową wersję budżetowego smartfona

Dowiadujemy się coraz więcej na temat przyszłorocznego portfolio Motoroli. Tym razem światło dzienne ujrzał m.in. fakt, że w 2018 roku marka wypuści na rynek budżetową wersję budżetowego smartfona.

Zacznijmy może od tego, że ostatnio dowiedzieliśmy się, iż w przyszłym roku Motorola wypuści co najmniej trzy Motki z serii Moto G6: Moto G6, Moto G6 Plus i Moto G6 Play. Na razie nie mamy jednak pewności, czy będą tylko trzy przedstawicielki tej rodziny, czy powtórzy się historia z tego roku i portfolio wzbogacą także Moto G6S i Moto G6S Plus.

Bez względu na to, czy tak się stanie, czy nie, i tak mamy już pewność, że przyszłoroczna oferta Motoroli będzie bogatsza niż w tym roku. Evan Blass doniósł nam bowiem, że w 2018 roku producent zaprezentuje również Moto E5, Moto E5 Plus i Moto E5 Play. I o ile spodziewaliśmy się debiutu dwóch pierwszych Motek, tak zapowiedź premiery trzeciej z ww. jest – przynajmniej dla mnie – niespodzianką. Zaskoczenie jest tym większe, że dodatek Play w nazwie zwiastuje uboższą specyfikację niż w modelu bez żadnego dopisku. I dla mnie jest to całkowicie bezsensowne posunięcie, ponieważ jest jeszcze przecież niżej pozycjonowana seria C… Zapowiada się więc (nie)mały bałagan.

Evan Blass na tym jednak nie poprzestał. Leakster zdradził bowiem także, że w przyszłym roku Motorola na pewno zaprezentuje też Moto X5. Oczywiście na razie jest za wcześnie, aby spekulować na temat specyfikacji tego modelu, ale fanów marki bez wątpienia ucieszy fakt, że producent nie zamierza porzucić tej serii i będzie ją kontynuował.

Nie ukrywam, że osobiście jestem też ogromnie ciekawy, na jaki design zdecyduje się Motorola w 2018 roku. Nie zdziwię się jednak, jeżeli będzie on bardzo podobny do tego, do jakiego producent przyzwyczaił nas w tym, 2017 roku. Chociaż z drugiej strony powinniśmy się również spodziewać co najmniej kilku modeli z ekranami 18:9 (2:1) – nie słyszałem bowiem, żeby marka zadeklarowała, że nie zamierza podążać za tym trendem.

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto G5 Plus (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: @evleaks