Motorola chce skupić się na tabletach bez 3G 17

Motorola chce skupić się na tabletach bez 3G

Motorola chce skupić się na tabletach bez 3G 18

Dość kontrowersyjne informacje dotarły do nas od szefa Motoroli, Sanjaya Jha’a. Firma chce zrezygnować z produkcji tabletów wyposażonych w modemy 3G /4G i skupić się na tych, które będą oferowały połączenie z Internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Musimy przyznać, że to dość osobliwa decyzja, ponieważ wielu użytkowników nie potrafi wyobrazić sobie tabletu bez dostępu do sieci komórkowej. Jeżeli jesteście ciekawi czynników, jakie miały wpływ na nagłą zmianę strategii Motoroli, przeczytajcie poniższą wypowiedź Sanjaya Jha’a.

Ceny zmieniają się szybciej niż przewidywaliśmy. Musimy rozpocząć sprzedaż światową znacznie wcześniej, z modelami wyposażonymi tylko w Wi-Fi. Pierwsze z nich pojawią się w drugiej połowie roku, będą charakteryzować się bardziej agresywną formą i wyróżniać w kategoriach zastosowań biznesowych i multimedialnych, a także dystrybucji. Wiążą się z nimi także potencjalne plany marketingowe.

Podsumowując, Motorola uważa, że większy sukces odniesie wprowadzając na rynek tablety szybciej niż konkurencja, nawet jeśli nie będą one miały modemu 3G, tak pożądanego wśród klientów. Wiemy również, że pierwszy z nich ujrzy światło dzienne w drugiej połowie bieżącego roku. Czy będzie to Motorola KORE? Plotkę tę wydają się potwierdzać informacje o zakupie przez Motorolę domen internetowych MotorolaKore.com, KoreMotorola.com, Moto-kore.com, MotoKore.com oraz Motorola-Kore.com.

Czy rozważylibyście zakup tabletu internetowego bez modemu 3G, a co za tym idzie, bez bezprzewodowego dostępu do sieci z dowolnego miejsca na świecie?

źródło