Ważne

Motorola Kore następcą Xoom?

Na temat następcy Motoroli Xoom pojawiają się spekulacje już od dłuższego czasu, choć wciąż amerykański producent nie zechciał potwierdzić faktu, że faktycznie pracuje nad takowym urządzeniem. Dotychczas sprzęt ten znaliśmy jako Xoom 2 – okazuje się jednak, że firma może szykować dla niego inną nazwę. Być może będzie to Motorola Kore.

Takie wnioski wyciągają zagraniczne serwisy z ostatniego ruchu producenta. Bowiem Motorola kupiła kilka domen nawiązujących do nazwy swojego nowego urządzenia – Kore: MotorolaKore.com, KoreMotorola.com, Moto-Kore.com oraz Motorola-Kore.com.

Żadna z domen nie prowadzi do strony internetowej jakiegokolwiek produktu, więc nie wiadomo czy faktycznie ma być to tablet, czy może kolejny smartfon… Wszyscy jednak mają nadzieję, że w końcu doczekamy się ciekawego następcy Xoom, którego cena nie będzie odstraszać, jak to miało miejsce w momencie rynkowej premiery pierwszego tabletu Motoroli.

Motorola Xoom 2 lub jak kto woli – Motorola Kore – jest na razie tylko i wyłącznie wirtualnym tabletem, o którym sporo się mówi. I tak, według plotek, ma to być urządzenie pracujące w oparciu o Androida (być może już w wersji Ice Cream Sandwich) i czterordzeniowy procesor Tegra 3 Kal-El. Być może będzie także oferował ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli.

Premiera drugiego tabletu Motoroli ma mieć miejsce rzekomo we wrześniu (może na IFA 2011?), aczkolwiek bardziej realny jest koniec roku bądź początek przyszłego (CES 2012).

źródło

Komentarze

 • 2marekm

  Jeśli nie będzie USB i SD to zupełna lipa, nie godna nawet wzmianki. Ramki fotograficzne za 200 zł posiadają takie porty. Tablety jako urządzenia multimedialne powinny posiadać, oprócz wymienionych portów, także tuner TV, radio, a także transmiter FM.

  • aaa

   I co jeszcze? :) Lepiej niech zamiast tego mają dwa USB 3.0 i pełną obsługę wszelkiego rodzaju gadżetów na USB (żeby dało się na USB podłączyć tuner TV, radio i transmiter FM, które byś chciał).

 • sądzę, że ten ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli będzie raczej w iPadzie 3 generacji. W iphonie między starszymi generacjami a iphone 4 był 4 krotny wzrost rozdzielczości, tak samo wydaje mi się, że nastąpi w iPadzie 3. Obstawiam, że tutaj coś będzie o stosunku boków 16:10, jak w poprzednim modelu.

 • 2marekm

  aaa…masz zupełną rację. Tylko kiedy będą te gadżety na androida ?

 • Jeśli w końcu będzie to tablet, który odtworzy mkv w 1080p (zakodowane dowolnym kodekiem) i puści to na zewnętrzny monitor, będzie miał moduł GSM i będzie kosztował poniżej 3000 (a najlepiej tak z 2500 pln) to zastanowię się nad zakupem. Jak na razie nie widzę tabletów, które spełniłyby moje oczekiwania…

  • samsung galaxy tab? 7″ ale chyba spełnia Twoje oczekiwania, mkv spokojnie obsługuje

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona