Niektórzy mają naprawdę szalone pomysły na Moto Mods do Lenovo Moto Z | Tabletowo.pl

Niektórzy mają naprawdę szalone pomysły na Moto Mods do Lenovo Moto Z

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo obiecało, że każdego roku na rynku pojawi się aż 12 nowych Moto Mods, czyli średnio jeden na miesiąc. Jednocześnie producent przygotował specjalny program dla deweloperów, w ramach którego zachęca ich do tworzenia własnych modułów. A ci chętnie z tego korzystają i czasami wymyślają naprawdę zaskakujące propozycje!

W ramach tzw. hackhathonu, deweloperzy mogą zgłaszać projekty własnych Moto Mods. Później ocenia je specjalna komisja, złożona ze specjalistów z branży, która wybiera zwycięzców. Każdy z nich otrzymuje nagrodę (pieniężną lub/i w postaci Moto Z dla każdego członka zespołu projektowego) oraz narzędzia, niezbędne do tego, aby wcielić swój pomysł w życie.

W  grudniowej edycji Moto Mods Hackhathon wzięło udział łącznie 17 deweloperów. Jurorzy wybrali trzy projekty, które ich zdaniem mają szansę zawojować rynek. Pierwszy z nich, Bella, posiada zestaw wbudowanych sensorów, mierzących m.in. elastyczność skóry, poziom promieniowania UV i jakość powietrza, by na tej podstawie podpowiedzieć użytkownikowi, jak może zadbać o swoją skórę.

Drugi, zwycięski projekt, Sidepad, jest niczym innym, jak padem, przyczepianym do plecków smartfona. Pozwala on o wiele wygodniej i „sprawniej” grać w gry – zwłaszcza te, które wymagają zręcznych palców. A przy okazji dzięki temu ekran pozostanie o wiele czystszy.

Ostatni pomysł, który skradł serca jurorów, to Advanced Audio. Ten Moto Mod pozwala z kolei podłączyć do smartfona peryferia, dzięki którym użytkownik będzie mógł odtwarzać wysokiej jakości dźwięk – na przykład z głośników lub przez słuchawki. Ciekawe, czy w oferowanym zestawie portów jest także 3,5 mm złącze minijack, którego nie ma w Moto Z ;)

Wśród zgłoszonych projektów, które nie zostały nagrodzone, znalazły się m.in. moduły, pozwalające mierzyć poziom cukru we krwi lub sprawdzać czystość wody.

Kolejna edycja Moto Mods Hackhathon w styczniu. Ciekawe, co tym razem wymyślą deweloperzy. Oczywiście wygrana w konkursie nie oznacza, że ich propozycje rzeczywiście pojawią się na rynku – mimo że Lenovo bardzo chce im w tym pomóc.

Źródło: TechRadarMoto Mods Hackhathonu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona