Lenovo oficjalnie rozpoczyna sprzedaż Moto Z, Moto Z Play i Moto Mods w naszym kraju

Lenovo rozpoczyna w Polsce regularną sprzedaż Moto Z, Moto Z Play i Moto Mods. Dzięki tym ostatnim można na przykład zmienić smartfon w przenośny projektor, dobrej jakości odtwarzacz muzyczny czy profesjonalny aparat. Ale nie tylko.

Lenovo przygotowało łącznie pięć Moto Modsów: JBL SoundBoost, Insta-Share Projector, Incipio offGRID Power Pack, Style Shells i Hasselblad True Zoom. Ten ostatni pojawi się jednak w sprzedaży nieco później. Każdy z nich ma inną funkcję, którą zresztą można wywnioskować już po samej nazwie. Moduły podłącza się do smartfona przy pomocy złącza magnetycznego na pleckach urządzenia (nie trzeba go wcześniej wyłączać).

JBL SoundBoost

Obudowa tego Moto Mod ma wymiary 152x73x13 mm, a całość waży 145 gramów. W środku umieszczono dwa głośniki stereo @ 27 mm o mocy 3W każdy. Energię dostarcza wbudowany akumulator o pojemności 1000 mAh, zapewniający do 10 godzin pracy. Ładowanie odbywa się przez USB Typu C. Moduł oferuje także funkcję zestawu głośnomówiącego i nóżkę, dzięki której można go postawić na płaskiej powierzchni.

Moto Mod JBL SoundBoost

Moto Mod JBL SoundBoost

Insta-Share Projector

Moduł pozwala na błyskawiczną zmianę smartfona w mobilny projektor DLP o mocy 50 ANSI lumenów i rozdzielczości 480p. Żywotność lampy to 10 000 godzin wyświetlania. Insta-Share Projector przemienia każdą płaską powierzchnię w 70-calowy ekran o proporcjach 16:9 i posiada funkcję dostosowania jasności do warunków otoczenia. Trapezowa auto-korekcja umożliwia z kolei korekcję obrazu w zakresie +/- 40°.

Insta-Share Projector ma wymiary 153x74x11 mm i waży 125 gramów. W jego wnętrzu znajduje się także akumulator o pojemności 1100 mAh, pozwalający na dodatkową godzinę wyświetlania.

Moto Mod Insta-Share Projector

Moto Mod Insta-Share Projector

Incipio offGRID Power Pack

Ten moduł zwiększa zapas energii o dodatkowe 2200 mAh. W trybie efektywnego działania pozwala on przedłużyć czas pracy baterii aż o 20 procent, bowiem komunikuje się z telefonem i automatycznie rozpoczyna ładowanie, kiedy obciążenie jest największe i poziom baterii spada do 80%.

Moto Mod Incipio offGRID Power Pack

Moto Mod Incipio offGRID Power Pack

Style Shells

Moduł ten, w przeciwieństwie do wszystkich wyżej wymienionych, nie oferuje żadnej wartości dodanej. Pozwala jednak wyróżnić swoje urządzenie, a także może stanowić ochronę przed zarysowaniami (nie trzeba więc koniecznie kupować dodatkowego etui). Do wyboru jest sześć: Washed Oak, Charcoal Ash, Silver Oak, Black Leather, Black Herringbone i Red Nylon. Do ich stworzenia wykorzystano m.in. prawdziwe drewno, skórę, nylon czy tkaninę.

Moto Mod Style Shells

Moto Mod Style Shells

Ceny

 • JBL SoundBoost – 449 złotych,
 • Insta-Share Projector – 1299 złotych,
 • Incipio offGRID Power Pack 299 złotych,
 • Style Shells – 99 złotych lub 79 złotych (skórzane),
 • Hasselblad True Zoom – około 1099 złotych.

Pełną specyfikację Lenovo Moto Z i Moto Z Play znajdziecie tutaj, natomiast opis Moto Mod Hasselblad True Zoom tutaj.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • akolikol

  A co z cenami smartfonów?

  • FireFrost

   Zapewne odjechane w kosmos jak wszystko od Lenovo moto. Wydaje im się chyba, że są marką premium

   • Ten Typ

    Oj, wydaje im się. Moto E3 jest wyceniona na 649 zł – gdzie z taką ceną za 1GB/8GB i z jakimś MediaTekiem MT6735P. Zaryzykuje stwierdzeniem, że Snapdragon 410 od poprzednika jest lepszą jednostką.

  • Moto Z – 2999 złotych,
   Moto Z Play – 2199 złotych.
   (informacja na ten temat jest w linku, do którego odsyłam zainteresowanych)

   • Cocoszkajko

    Ale za XT1650-0? bo jest chyba kilka wersji Moto Z. Tak na marginesie wie ktoś czym się różnią np. 01 od 02 i 03.

    • Kicikoci

     Jest nawet XT1650-05 więc i 04 pewnie istnieje ale chyba nikt nie wie czym się różnią :(

 • FireFrost

  Power bank za 300 zł o pojemności mniejszej niż bateria w moim telefonie. Myślę, że dokładnie tego potrzebuje rynek – przepłacać za byle gówno ;)

  • Zauważ, że Moto Z ma akumulator o pojemności tylko 2600 mAh, co przy jej specyfikacji może ledwo wystarczyć na jeden dzień użytkowania. Incipio offGRID Power Pack może się więc przydać.

   • Preza

    Patrząc na cenę tego modułu wolałbym kupić normalny powerbank z QC 3.0

   • Niby tak, ale rozsądny klient będzie wolał kupić zwykły powerbank za cześć tej kwoty i za resztę kupić “muszelkę”.

 • Preza

  Cena modułu z projektorem jest powalająca :)

 • kriswolf

  Marka Lenovo Moto może już pakować manatki z Polski. Ludzie nie mają takiej nostalgii za Motorolą żeby tyle płacić.

 • John

  Offgrida za tą cenę jeszcze bym wziął pod warunkiem żeby był ładowany bezprzewodowo (Qi) niestety ta wersja na amazonie 450zł kosztuje…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona