Moto G4 Plus oficjalnie – 5,5″ Full HD, czytnik linii papilarnych, 3000 mAh, 16 Mpix i wiele więcej

Od wielu tygodni jasne było, że w najbliższym czasie, dokładniej 17 maja, Lenovo zaprezentuje swoją smartfonową nowość. I tak się faktycznie stało. Dosłownie kilka chwil temu w Indiach zakończyła się konferencja prasowa, na której poznaliśmy Moto G4 Plus. Jeśli jesteście ciekawi, co sobą reprezentuje to urządzenie, zapraszam do dalszej części wpisu.

W pierwszej kolejności skupiono się na akumulatorze. Jego pojemność będzie wynosiła 3000 mAh i, co chyba najważniejsze w obecnych czasach, będzie wspierać szybkie ładowanie. TurboPower (ładowarka w zestawie) pozwoli nam w 15 minut naładować smartfon tak, by można z niego było korzystać przez kolejnych sześć godzin (procentowo nie zostało podane).

Kolejna kwestia to oczywiście wyświetlacz. W Moto G4 Plus ekran będzie miał przekątną 5,5 cala i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, czyli Full HD. Zapewni to zagęszczenie pikseli na cal na poziomie 401 ppi, co jest całkowicie wystarczającą wartością. Matryca chroniona będzie przez Gorilla Glass 3.

Co więcej, nowy smartfon z rodziny Moto będzie oferował czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem. Za zdjęcia będzie odpowiadał aparat 16 Mpix (1.3µm, f/2.0) z laserowym autofokusem i PDAF, czyli fokusem z detekcją fazy. Do naszej dyspozycji będzie też tryb profesjonalny oraz HDR. Przednia kamerka natomiast ma 5 Mpix.

moto-g4-plus-indie-01

Moto G4 Plus pracuje dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon 617 i Androidowi w wersji 6.0 Marshmallow. W sprzedaży będą dostępne różne konfiguracje modelu: 3GB RAM i 32GB pamięci oraz 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej. W przypadku każdego z nich pamięć będzie można rozszerzyć dzięki slotowi microSD.

Moto G4 Plus w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży na Amazon.in w cenie wynoszącej równowartość 200 dolarów za wersję najtańszą (2GB/16GB) oraz 225 dolarów za 3GB/32GB.

Najprawdopodobniej jutro powinniśmy poznać szczegóły dostępności modelu w Polsce, bo właśnie jutro będzie miała miejsce tajemnicza konferencja prasowa Lenovo.

moto-g4-plus

Oprócz modelu G4 Plus, Lenovo zaprezentowało również Moto G4 – więcej w tym wpisie.

źródło: @Moto_IND, gsmarena