Moto 360 2nd gen otrzymuje aktualizację do Android Wear 2.0
Moto 360 2nd gen - aktualizacja do Androida Wear 2.0

Moto 360 2nd gen otrzymuje aktualizację do Android Wear 2.0

Smartwatche sprzedają się w znacznie mniejszej liczbie egzemplarzy niż smartfony, jednak mimo wszystko są tacy, którzy je kupują, więc nie można o nich zapominać. Ba, producenci powinni czuć się nawet bardziej wobec nich zobowiązani, skoro klienci zdecydowali się na zakup niemainstreamowego urządzenia. Jednym z nich jest Moto 360 2nd gen z 2015 roku. Mamy dla Was dobrą wiadomość: zegarek dostaje właśnie aktualizację do Android Wear 2.0!

Już w momencie oficjalnej premiery nowej wersji systemu Google podało informację, że ten smartwatch również ją otrzyma. Nie zdradziło jednak, kiedy dokładnie się to stanie, więc trzeba było czekać. Na szczęście dzisiaj okres niepewności się kończy, ponieważ rozpoczął się proces udostępniania Androida Wear 2.0 dla Moto 360 2nd gen.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Jak przekazała nam nasza Czytelniczka (chociaż zegarek chyba należy do jej męża – tak wnioskuję), aby zainicjować proces, bateria w smartwtachu musi być naładowana do 100%. Jeżeli nie dostaliście jeszcze powiadomienia o aktualizacji, to możecie próbować wywołać ją ręcznie poprzez kilkukrotne stukanie w ekran, na którym wyświetla się informacja, że system jest aktualny. Mogą jednak występować problemy podczas instalacji i rozwiązaniem może być wyłączenie Bluetooth w smartfonie oraz włączenie Wi-Fi zarówno w zegarku, jak i w telefonie (urządzenia muszą być podłączone też do tej samej sieci).

Pierwsze wrażenia z działania Moto 360 2nd gen na Androidzie Wear 2.0 są jak najbardziej pozytywne: smartwatch śmiga wyraźnie szybciej. Poniżej możecie natomiast zobaczyć zdjęcia, jak przebiega cały proces instalacji nowej wersji systemu operacyjnego na zegarku oraz informację, że bazuje ona na Androidzie 7.1.1 Nougat, a poprawki zabezpieczeń datowane są na 1 kwietnia 2017 roku.

Dzięki Renata za info i za mnóstwo zdjęć!