Mortal Kombat X już dostępne w App Store

Gdy miesiąc temu studio Netherrealm ogłosiło światu, iż już niedługo w sklepach z aplikacjami pojawi się mobilna wersja gry Mortal Kombat X, fani serii przyjęli tą wiadomość z dość mieszanymi odczuciami. Nie od dziś wiadomo bowiem, że bijatyki nie należą do gatunków dobrze spisujących się w połączeniu z ekranem dotykowym. Z drugiej strony kultowy status serii gwarantował, że większość fanów zagra w jej nowe, mobilne wcielenie, nawet, jeśli okaże się ono kompletną porażką.

Teraz, gdy tytuł ten pojawił się już w App Store (a lada moment powinien zagościć również w Google Play), wszyscy gracze mogą wreszcie samodzielnie sprawdzić, czy warto było czekać. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami tabletowa wersja Mortal Kombat X oferuje nam mechanikę rozgrywki bardzo zbliżoną do poprzednich mobilnych bijatyk od Netherrealm. Sama walka została tu więc dość mocno uproszczona (chociaż oczywiście nie zabrakło tu miejsca na smaczki w stylu X-Ray czy Fatality), a znacznie większy nacisk położono na „kolekcjonowanie” i rozwijanie bohaterów, wśród których znajdziemy zarówno starych znajomych, jak i zupełnie nowe twarze. Mówiąc krótko: osoby, którym nie podobały się produkcje, takie jak Injustice: Gods Among Us czy WWE Immortals, mogą sobie spokojnie odpuścić pobieranie Mortal Kombat X. Warto jednak zaznaczyć, że postępy w mobilnej wersji gry będą przekładać się na nagrody (w tym dodatkowe postacie) w jej „pełnowymiarowym” wcieleniu, które trafi do sprzedaży już w przyszłym tygodniu.

Gra Mortal Kombat X dostępna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) w sklepie App Store. Wersja na tablety z systemem Android powinna pojawić się w Google Play już niebawem.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id949701151″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]