Ważne

NetherRealm zapowiada Mortal Kombat X na urządzenia mobilne

Bijatyki to jeden z tych gatunków gier, które dość ciężko przenieść na urządzenia mobilne wyposażone w ekran dotykowy. W większości przypadków kończy się to albo mało precyzyjnym i niezbyt wygodnym sterowaniem (co można naprawić korzystając z zewnętrznego kontrolera) lub zbyt uproszczoną mechaniką rozgrywki (czego nie da się niestety naprawić żadnym sposobem).

Nic więc dziwnego, że gdy studio NetherRealm zapowiedziało, iż najnowsza odsłona kultowej serii Mortal Kombat doczeka się również mobilnego wcielenia, większość fanów podeszła do tej wiadomości dość sceptycznie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że wspomniana produkcja wzorowana będzie na poprzednich mobilnych dziełach studia, takich jak Injustice: Gods Amond Us i WWE Immortals. Jeśli tak się stanie do dyspozycji graczy oddany zostanie mocno uproszczony system walki, ograniczający sterowanie do kilku prostych ciosów, bloku i uniku. Jako iż mamy tu do czynienia z reprezentantem serii Mortal Kombat to wspomniany zestaw wzbogacony zostanie o pewne charakterystyczne ozdobniki, takie jak kultowe Fatality czy nieco młodsze X-Ray Moves. Wszystko to podszyte zostanie zaś znacznie bardziej rozbudowaną warstwą kolekcjonerską, pozwalającą graczom zbierać i rozwijać rozmaite postacie z uniwersum gry. Wiele wskazuje też na to, że postępy w mobilnej wersji gry pomogą nam odblokować dodatkową zawartość w „pełnowymiarowym” Mortal Kombat X i vice versa. Krótko mówiąc: mobilne wcielenie nowego MK nie będzie raczej tytułem, który w pełni zadowoli „hardkorowych” fanów serii. Zamiast tego otrzymamy zaś najprawdopodobniej kolejne lekkie, proste i przyjemne tabletowe mordobicie, tym razem ubrane w nieco mroczniejszą i bardziej brutalną otoczkę.

Szczegóły dotyczące dokładnej daty premiery gry nie są jeszcze znane, ale z racji na wspomnianą wcześniej możliwość współpracy z konsolową wersją można spodziewać się, że pojawi się ona w sklepach z aplikacjami w okolicy 14 kwietnia. Nadal nie powiedziano też oficjalnie na jakich platformach ukaże się gra, jednak można spokojnie założyć, że będą to iOS i Android.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona