Samsung Space Monitor (fot. Samsung)

Monitor Samsung The Space otrzymuje ważną aktualizację

Dodaje ona wsparcie dla technologii FreeSync

Zaprezentowany na początku tego roku przez Samsunga monitor The Space, dzięki swojej unikalnej podstawie, może być idealnym wyborem dla kogoś, kto potrzebuje większej kontroli nad ekranem i więcej przestrzeni dla samego siebie. Dzięki aktualizacji, dodającej wsparcie dla technologii FreeSync, staje się od teraz ciekawą propozycją również dla graczy.

Reklama

Biznesowy monitor do gier

Samsung The Space wraz z całą, nową linią monitorów koreańskiej firmy, opisywaliśmy na początku tego roku. Występuje on w dwóch wariantach: z 32-calowym ekranem 4K (3840×2160 pikseli) 60 Hz i 27-calowym wyświetlaczem QHD (2560×1440 pikseli) 144 Hz. Bardziej interesuje nas mniejszy model, który z uwagi na częstotliwość odświeżania i łatwiejszą do „udźwignięcia” rozdzielczość, zdecydowanie lepiej nadaje się do grania w gry. Wiele osób skreśliło The Space w momencie premiery z uwagi na brak wsparcia dla technologii zmiennego odświeżania. Teraz, dzięki prostej aktualizacji, można do monitora „wgrać” FreeSync.

Samsung Space Monitor (fot. Samsung)

Proces aktualizacji

Aby zaktualizować The Space, potrzebny będzie pendrive. Do jego katalogu głównego należy wgrać nowe oprogramowanie, które jest dostępne na stronie wsparcia Samsunga. Następnie trzeba umieścić pendrive’a w złączu USB monitora, oznaczonym jako „Service”. Gdy nośnik pamięci jest już zainstalowany, z menu ekranowego wybierzcie ikonę „Power” i przytrzymajcie przycisk kontroli przez 5 sekund. Po tym czasie wyświetli się komunikat odnośnie aktualizacji. Dwie odpowiedzi „tak” i po krótkiej chwili w menu „System” pojawi się opcja FreeSync. Samsung niestety nie podał, w jakim zakresie działa technologia, ale nie powinniście mieć problemu, aby ten zakres zmienić za pomocą programów takich, jak CRU.

Samsung Space Monitor (fot. Samsung)

Więcej przestrzeni

Cechą wyróżniającą The Space jest jego specjalnie zaprojektowany stojak. Mocując go do krawędzi biurka monitor możemy docisnąć praktycznie płasko do ściany lub bezproblemowo zniżyć do poziomu blatu. Producent chwali się, że dzięki temu można zaoszczędzić nawet 40% miejsca w porównaniu do klasycznych podpór. Poza tym na pewno wszystko wygląda schludniej z uwagi na schowane wewnątrz stojaka kable.

Źródła: Samsung