monitor Samsung CRG9 (fot. Samsung)

W nowych monitorach Samsunga nie można się nie zakochać – są zjawiskowe

Jeszcze przed oficjalnym startem targów CES 2019 w Las Vegas Samsung zaprezentował trzy nowe monitory: Space Monitor, CRG9 49″ i UR59C 32″. Każdy z nich skierowany jest do innej grupy użytkowników, ale wszystkie mają jedną cechę wspólną: są zjawiskowe.

Reklama

Samsung Space Monitor

Każdy z trzech monitorów wywołuje efekt wow, lecz największe wrażenie mimo wszystko robi chyba Space Monitor. Jest to bowiem niezwykle oryginalna konstrukcja, która wpasuje się w praktycznie każdą przestrzeń, ponieważ może m.in. przylegać na płasko do ściany i tym samym zajmować minimalną ilość miejsca na biurku. Monitor można jednak również do siebie przyciągnąć dzięki specjalnemu zawiasowi. Rozwiązanie to jest wręcz genialne w swojej prostocie.

Samsung Space Monitor będzie występować w dwóch wersjach. Pierwsza z nich zaoferuje 27-calową matrycę o rozdzielczości QHD, natomiast druga 32-calową 4K UHD. Warto też zauważyć, że ramka na górze i te po bokach są minimalne. Ta na dole również jednak nie jest przesadnie gruba. Dzięki temu monitor wygląda bardzo nowocześnie i zdecydowanie może się podobać.

Monitor Samsung CRG9 49″

Ten monitor powstał z myślą o graczach. Producent wyposażył go w zakrzywioną matrycę o przekątnej 49 cali, proporcjach 32:9 i rozdzielczości dual QHD (5120×1440 pikseli), charakteryzującą się współczynnikiem odświeżania na poziomie 120 Hz, czasem reakcji 4 ms i jasnością maksymalną 1000 nitów. Urządzenie obsługuje również technologie AMD Radeon FreeSync 2 HDR i HDR10.

monitor Samsung CRG9 (fot. Samsung)

Samsung informuje, że model CRG9 jest odpowiednikiem dwóch ustawionych obok siebie monitorów o proporcjach 16:9 i rozdzielczości QHD. Sprzęt ten może również pracować w trybie PBP (Picture-by-Picture). Urządzenie oferuje też jeden port HDMI, dwa Display Porty, jedno USB 3.0 i możliwość podłączenia słuchawek.

Monitor Samsung UR59C 32″

Ten model powstał natomiast dla profesjonalnych twórców treści. Wyposażono go w wyświetlacz o przekątnej 32 cali i rozdzielczości 4K UHD 3840×2160 pikseli, który charakteryzuje się kontrastem 2500:1 i krzywizną o wartości 1500R oraz głębokością 6,7 mm.

monitor Samsung UR59C 32 (fot. Samsung)

Ceny, dostępność

Samsung nie zdradził cen ww. monitorów, nie podał też informacji, kiedy trafią one do sprzedaży. Być może dowiemy się tego, kiedy targi CES 2019 w Las Vegas oficjalnie się rozpoczną.

Źródło: Samsung