Ten mod aplikacji Google Camera sprawia, że aparaty w smartfonach Samsunga są lepsze. Tak jakby

Chociaż smartfony Samsunga mają jedne z najlepszych aparatów wśród konkurencji, nie w każdym przypadku tak jest. Na przykład Galaxy A9, choć ma aż cztery obiektywy, nie bryluje pod względem jakości zdjęć. W Galaxy S9 i S10 zmienna przysłona aparatu dobierana jest automatycznie, bez ingerencji użytkownika. Wystarczy jednak odpowiednio zmodyfikowana aplikacja Google Camera, używana w Pikselach, i dzieją się małe cuda.

Oczywiście nie da się zainstalować aplikacji wykorzystującej pomysły Google ot tak, po prostu ze sklepu Google Play. Zaawansowane tryby tego programu dostępne są dla smartfonów z linii Pixel. W sieci jednak nie brak modyfikacji Aparatu Google, więc wprowadzenie nowej jakości do zdjęć w Samsungach nie jest takie trudne.

Reklama

Nowy mod aplikacji Google Camera oddaje w ręce właścicieli smartfonów Galaxy potężne narzędzie. Dzięki niemu mogą manualnie sterować przysłoną i decydować, którym obiektywem chcemy wykonać zdjęcie. Program powinien działać na wszystkich modelach Samsunga wyposażonych w więcej niż jeden obiektyw, w tym na Galaxy S9, Galaxy Note 9 i wszystkich nowych Galaxy S10. Nie jest konieczne rootowanie ani modyfikowanie Androida, żeby aplikacja działała. Trzeba jedynie zgodzić się na instalację programów spoza sklepu Google Play.

Oprócz umożliwienia użytkownikom ręcznego przełączania się między soczewkami i różnymi ustawieniami przysłony, Google Camera Mod 6.2 wprowadza też kilka innych funkcji:

  • przełącznik do ukrywania lub pokazywania ustawień zaawansowanych
  • tryb Top Shot
  • nowe podświetlenie do selfie, które zmienia ekran wyświetlacza na biały
  • opcję wyciszenia dźwięku migawki

źródło: XDA Developers przez Android Authority