Mobvoi TicWatch GTH smartwatch
Mobvoi TicWatch GTH (źródło: Mobvoi)

Mobvoi zapowiada globalną premierę TicWatch GTH, który oferuje wbudowany termometr

Jak do tego doszło, nie wiem, ale jakimś cudem (aż wstyd się przyznać) przeoczyliśmy premierę TicWatch GTH w Chinach. Na szczęście, nic straconego, bo wkrótce smartwatch zadebiutuje na rynku globalnym. A dlaczego w ogóle warto na to czekać? Ano dlatego, że oferuje wbudowany termometr!

Reklama

Zapowiedź globalnej premiery smartwatcha Mobvoi TicWatch GTH

Marka Mobvoi ma całkiem bogatą ofertę, w której przeważają smartwatche. Niedawno dołączył do niej TicWatch Pro S, a także – jak się okazuje – TicWatch GTH. Smartwatch zadebiutował w Chinach i na razie jest dostępny wyłącznie w tym kraju, ale już wkrótce pojawi się również na rynku międzynarodowym.

Na oficjalnym profilu Mobvoi w serwisie Twitter udostępniono dziś zapowiedź globalnej premiery TicWatch GTH. Niestety, producent nie podał konkretnej daty, a jedynie zadeklarował, że „smartwatch nadchodzi”. Z tej okazji przygotowano codzienne challenge, dzięki którym każdego dnia trzy osoby mogą wygrać ten sprzęt.

Specyfikacja Mobvoi TicWatch GTH

W przeciwieństwie do aktualnie dostępnych smartwatchy marki Mobvoi, specyfikacja Mobvoi TicWatch GTH obejmuje prostokątny, kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 1,55 cala i rozdzielczości 360×320 pikseli (310 ppi), który został umieszczony w metalowej obudowie, przykrytej szkłem 2.5D z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców.

Model ten ma wymiary 43,2×35,2×10,5 mm i pasują do niego paski o szerokości 20 nm (w zestawie jest pasek z TPU, ale można go wymienić na inny). Ponadto jego obudowa jest wodoszczelna – smartwatch można zanurzyć nawet na głębokość 50 metrów.

Specyfikacja Mobvoi TicWatch GTH obejmuje również pulsometr z funkcją stałego pomiaru pulsu oraz opcję zmierzenia poziomu nasycenia krwi tlenem (SpO2). To jednak nie wszystko, bowiem smartwatch oferuje także wbudowany termometr, który może przez cały dzień (co 10 minut) automatycznie mierzyć temperaturę ciała użytkownika. Według deklaracji producenta, dokładność pomiaru sięga 0,1℃ i zajmuje on zaledwie 5 sekund.

Ponadto specyfikacja Mobvoi TicWatch GTH obejmuje też funkcję pomiaru poziomu stresu i monitorowania snu oraz opcję monitorowania oddechu użytkownika i pomoc przy przeprowadzeniu ćwiczeń oddechowych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście nie zabrakło również profesjonalnych trybów sportowych (jest ich 14) i przypominajki o konieczności ruszenia się z miejsca, jeżeli ktoś się zbyt długo zasiedzi.

Według deklaracji producenta, akumulator o pojemności 260 mAh zapewni do 7 dni standardowego użytkowania lub nawet do 10 dni, jeżeli użytkownik będzie nieco rzadziej z niego korzystał.

W Chinach regularna cena tego smart-zegarka to 399 juanów (równowartość ~240 złotych).