Masz smartfon Xiaomi? Jeśli tak, to zapewne czekasz na MIUI 9, które pojawi się już niedługo! | Tabletowo.pl

Masz smartfon Xiaomi? Jeśli tak, to zapewne czekasz na MIUI 9, które pojawi się już niedługo!

Dołącz do dyskusji 0

Jednym z większych plusów urządzeń Xiaomi jest ich system operacyjny, a raczej nakładka MIUI. Wyróźnia się ona obecnością prawdopodobnie wszystkich aktualnie istniejących dodatków i rozwiązań znanych w świecie Androida. Wiele osób chwali sobie to, że kupując telefon z logo Xiaomi wyposaża się także w pełen zestaw aplikacji i narzędzi, i nie musi ich sam doinstalowywać, jak to bywa w przypadku czystego Androida.

Aktualnie najnowszą wersją tejże nakładki jest MIUI 8, która jest dostępna na sporej ilości modeli, przede wszystkim na Xioami Mi 5 i Mi 6. Zazwyczaj nowa wersja MIUI jest wypuszczana w połowie roku, tak jak to było na przykład z MIUI 8, które zostało oficjalnie wydane w czerwcu 2016 roku. Prawdopodobnie w lipcu zostanie wydana wersja testowa dziewiątej odsłony nakładki, natomiast już w następnym miesiącu – sierpniu – zostania wypuszczona wersja stabilna.

Co wniesie MIUI 9? Przede wszystkim split-screen (wyświetlanie dwóch aplikacji na podzielonym ekranie), czyli funkcję dobrze nam znaną z większości telefonów działających pod kontrolą Androida Nougat, a także nowość w świecie Zielonego RobocikaPicture-in-Picture mode. Poza tym spodziewamy się zmian w kwestiach designu i personalizacji telefonu pod własne potrzeby.

Xiaomi Redmi Note 4

Kwestia aktualizacji nakładki w świecie Xiaomi nieco się różni od tych znanych nam u innych producentów. Wersja nakładki nie jest zależna od wersji Androida. Dla przykładu dany model może pracować na starej wersji Androida jednocześnie mając nową odsłonę nakładki, a więc mamy pewność co do tego, że telefony zaprezentowane w 2017, 2016 i 2015 roku dostaną MIUI w wersji dziewiątej.

A Wam podoba się nakładka od Xiaomi? A może preferujecie jakieś inne rozwiązania? Dajcie znać w komentarzu! ;)

Źródło: AndroidAuthority

*na zdjęciu wyróżniającym Xiaomi Mi 5

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona