MIUI 9 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze latem | Tabletowo.pl

MIUI 9 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze latem

Dołącz do dyskusji 0

MIUI to jeden z tych bardziej charakterystycznych interfejsów i niemalże każdy, kto choć raz zetknął się z tą nakładką, potrafi ją docenić. Ciężko mieć złe zdanie o niej, bowiem oferuje jednocześnie pełen zestaw potrzebnych narzędzi do codziennej pracy oraz możliwość modyfikacji praktycznie wszystkich jej elementów. Nic dziwnego, że fani Xiaomi czekają na jej najnowszą wersję, czyli MIUI 9.

Na chińskim portalu społecznościowym Weibo, oficjalny profil MIUI opublikował post, w którym zapowiada nowe wydanie MIUI. Co ciekawe, z perspektywy wcześniejszych doniesień, pojawienie się tego anonsu akurat teraz nie jest przypadkowe. Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy Was bowiem o tym, że wersji beta MIUI 9 możemy spodziewać się w lipcu, natomiast stabilnej miesiąc później, czyli w sierpniu.

Po spojrzeniu na MIUI 8 można odnieść wrażenie, że niczego tam nie brakuje. Jednak są pewne elementy, które swoje miejsce w tej nakładce zdecydowanie powinny znaleźć – i zapewne zobaczymy je w MIUI 9. Zacznijmy od funkcji wyświetlania dwóch aplikacji na podzielonym ekranie. Usprawnienie to jest dostępne na każdym sprzęcie z Androidem Nougat, ale nie na urządzeniach Xiaomi. Poza tym elementem, zapewne w MIUI 9 zobaczymy tryb Picture-in-Picture. Powinniśmy się też spodziewać kilku zmian w kwestii personalizacji, a także możliwości odinstalowywania aplikacji systemowych.

MIUI

Pojawiły się również doniesienia, że nowe MIUI będzie jeszcze stabilniejsze, lżejsze oraz szybsze. W sieci znalazł się też screenshot, prezentujący rzekomo ekran otwartych aplikacji. Co ciekawe, widzimy tam ułożone dwa programy – jeden za drugim. Jest to zapewne Split-Screen w wydaniu od Xiaomi, które – jak już zapowiadaliśmy wcześniej – ma się pojawić w MIUI 9.

MIUI

Aktualnie z MIUI korzysta ponad 200 milionów użytkowników w 156 krajach w 32 różnych językach. Nic dziwnego, że Xiaomi nieco opóźnia wypuszczenie nowej wersji nakładki (dla porównania: z MIUI 8 mogliśmy korzystać już w czerwcu). Chińczycy starają się zapewne jak najlepiej dopracować swój intefejs, aby był jak najbardziej funkcjonalny.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Redmi Note 4 i Note 4X

Źródło: GizChina  GizmoChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona