MIUI 9 już niedługo przejdzie w fazę zamkniętej bety

MIUI 9 już niedługo przejdzie w fazę zamkniętej bety

Okazuje się, że na MIUI 9 czeka więcej osób niż można było się spodziewać. Nowa odsłona nakładki od Xiaomi – jak wielu fanów marki wskazuje – ma wprowadzić firmę w 2017 rok, bowiem teraz, pomimo aż przytłaczającej ilości funkcji, nadal brakuje kilku rozwiązań, które już dawno powinny znaleźć się w urządzeniach tego producenta.

2017 można uznać jako rok prostoty i funkcjonalności. Mniej-więcej to pokazali niemalże wszyscy producenci telefonów. Ba! Nawet Huawei postanowił mocno odświeżyć swoją nakładkę EMUI, która w wersji piątej stała się o wiele bardziej przystępna użytkownikowi. No właśnie, prawie wszyscy. Xiaomi tego nie zrobiło. Już od momentu pierwszego uruchomienia telefonu właściciel może poczuć się przytłoczony. Fani marki liczą, że przy MIUI 9 się to zmieni.

Najnowsze informacje wskazują na to, że MIUI 9 ma przejść w fazę zamkniętych testów beta już pod koniec tego miesiąca. Co to dla nas oznacza? Nowa odsłona nakładki od Xiaomi będzie dostępna na mniejszej puli urządzeń niż się spodziewano. Także wpłynie to na datę opublikowania jej wersji stabilnej. A kiedy takowa ma się pojawić? Prawdopodobnie pod koniec sierpnia, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

MIUI 9 już niedługo przejdzie w fazę zamkniętej bety
Xiaomi Mi 5

MIUI 9 powinno pojawić na następujących urządzeniach: Mi 6, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5C, Mi 5S, Mi Mix, Mi Max 2, Mi Max, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi 4X, Redmi 4, Redmi Note 3, Redmi 3s oraz Mi Pad 3. Nowa wersja nakładki będzie bazować głównie na Androidzie 7.0/7.1 Nougat i zostanie wyposażona we wszystkie nowości, które mogliśmy znaleźć w systemie Google. Jak wiadomo jednak, wersja MIUI nie jest zależna od tego, na jakim Androidzie działa Xiaomi użytkownika.

źródło: TechDroider; na zdjęciu wyróżniającym znajduje się Xiaomi Redmi 4X