MIUI 9 logo

MIUI 9 w wersji Global pojawił się na pierwszych Xiaomi Mi 6

MIUI to system operacyjny oparty na Androidzie, którego autorstwo przypisywane jest Xiaomi. Ten ROM budzi wiele kontrowersji – jedni go szczerze kochają, a inni równie szczerze nienawidzą. Bez względu na to, po której stronie stoicie, godnym odnotowania jest fakt, że MIUI 9 w wersji globalnej zaczyna pojawiać się na Xiaomi Mi 6.

MIUI 9 to tegoroczna wersja tej nakładki, która została zaprezentowana w ostatnim tygodniu lipca. Już wtedy chiński wariant oprogramowania zaczał trafiać na pierwsze smartfony, ale zgodnie z tradycją, na wersję Global przyszło nam trochę czekać – w ostatecznym rozrachunku ponad trzy miesiące, więc miejmy nadzieję, że ten czas nie poszedł na marne.

Dziewiątkę spodziewaliśmy się ujrzeć drugiego listopada i raczej nic nie wskazywało na to, żeby miała się ona pojawić choć odrobinę wcześniej. Nie bez powodu jednak stare porzekadło mówi, że miłość i MIUI przychodzą znienacka, ponieważ posiadacze Xiaomi Mi 6 chwalą się w internecie, że ich smartfony otrzymały aktualizację oprogramowania do MIUI 9 w wersji Nightly.

Dokładna wersja systemu została przedstawiona jako MIUI V9.0.1.0.NCAMIEI, a opisana lista zmian raczej nas nie zaskoczyła. Nowe ikony i animacje, ogólna optymalizacja systemu czy dzielenie ekranu to nowości, które raczej nie należą do rewolucyjnych. Podobnie ma to miejsce w przypadku poprawek, których doczekała się aplikacja TelefonCleaner czy poprawione „czasomierze” w trybach CichymNie przeszkadzać.

To, że Xiaomi Mi 6 dostał aktualizację do MIUI 9 nie powinno dziwić nikogo, a jeśli zastanawiacie się, czy Wasze urządzenie ma szansę na nową wersję oprogramowania, to pełną listę modeli możecie sprawdzić w tym wpisie, który kilka dni temu przygotował dla Was Karol. A jeśli macie Xiaomi Mi 6 to koniecznie dajcie znać, czy należycie do grona szczęśliwców obdarowanych przedwczesną aktualizacją ;).

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/10/26/lista-xiaomi-miui-9-global/

źródło: GSMArena