Xiaomi MIUI 9

A to niespodzianka: dwuletni flagowiec Xiaomi nie dostanie MIUI 11. Kilka innych smartfonów również

Xiaomi znane jest z bardzo długiego wsparcia – najnowszą wersję interfejsu MIUI dostają nawet kilkuletnie smartfony. Producent właśnie jednak zdradził, które modele z jego portfolio nie otrzymają MIUI 11.

Chociaż do premiery MIUI 11 wciąż pozostaje sporo czasu, to już teraz Xiaomi poinformowało, właściciele których smartfonów z portfolio nie otrzymają aktualizacji do tego wydania nakładki. Największą niespodzianką bez wątpienia jest to, że nie dostanie jej flagowiec z niespełna trzyletnim stażem na karku, Xiaomi Mi 5 – zatrzyma się on na MIUI 10.2. Tak samo zresztą, jak Xiaomi Redmi 3 Pro.

Reklama

Na jeszcze wcześniejszej wersji MIUI, oznaczonej cyferkami 10.1, zatrzymają się natomiast modele Mi 4, Mi 4S i Mi 4C. Cały czas mowa tu jednak o China Stable ROM – na razie nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądać w przypadku Global ROM, który zainstalowany jest na smartfonach, sprzedawanych w Polsce. Mimo wszystko bardzo prawdopodobne, że czeka je taki sam los.

Przy okazji Xiaomi informuje, że jeśli ktoś przejdzie z wersji rozwojowej do wydania stabilnego, spowoduje automatyczne wyłączenie ROOT-a. Producent pochwalił się też, że jego nakładka jest uaktualniana już przez 395 tygodni, czyli ponad siedem i pół roku.

Źródło: MIUI, Tech News