Kto rozumie fenomen Minecrafta?

Co nowego w Minecrafcie? Kampania wyborcza i PlayStation 4

Kreatywność graczy Minecrafta wydaje się nie mieć granic. Coraz więcej przedmiotów i sytuacji z życia codziennego odtwarzanych jest w charakterystycznym, animowanym świecie. W ostatnich dniach szczególną uwagę zwróciło na siebie dwóch pomysłowych użytkowników.

Polityka w Minecraft

Pierwszym z nim jest Polak, który postanowił prowadzić w Minecrafcie… kampanię wyborczą. Dzięki temu w grze pojawił się jego plakat wyborczy oraz przypominający go awatar. Czy gra komputerowa to dobre miejsce na uprawianie polityki? Moim, jak i redakcji zdaniem – zdecydowanie nie, dlatego stosowny screen nie zostanie upubliczniony na łamach Tabletowo.pl. Samemu młodemu politykowi radziłbym za to skupić się na walce o realne głosy w prawdziwym świecie.

Reklama

Działająca konsola PlayStation 4 w grze

Znacznie lepsze wrażenie pozostawił drugi z omawianych pomysłów. Gracz o pseudonimie Chef Franky stworzył wirtualny model konsoli PlayStation 4 wraz z towarzyszącym jej padem Dualshock. Na samej konsoli można rzekomo zagrać chociażby w… samego Minecrafta. Niestety, na tą chwilę nie ma na to dowodów. Film z prezentacją projektu zawiera jedynie grafikę początkową gry.

Co jednak wygląda na działające, to część menu konsoli, po którym można nawigować przy pomocy wirtualnego pada. Część opcji jest sprawna, dodatkowo wykonać można 20 zrzutów ekranu.

Sam projekt można pobrać i osobiście przetestować. Dostępny jest pod tym adresem, a do funkcjonowanie wymaga zainstalowanego Minecrafta w wersji co najmniej 1.11.

Minecraftowy projekt konsoli Sony PlayStation 4 swoją popularność i szersze zainteresowanie zawdzięcza portalowi Reddit, którego jeden z użytkowników szerzej opisał znalezione odkrycie. Samemu graczowi wypada pogratulować kreatywności i docenić włożony trud i poświęcony czas na przygotowanie czegoś, czym zainteresują się inni sympatycy tej popularnej gry.

Jak wspomniałem we wstępie, kreatywność fanów Minecrafta nie zna granic, dlatego w sieci odnaleźć można wiele projektów podobnych do tych, które zostały opisane. Stąd pytanie do czytelników, czy w ostatnim czasie nie spotkali się z jednym z nich, o którego istnieniu warto poinformować szersze grono osób? Jeżeli tak, może zechcecie się nimi podzielić w komentarzu.

Źródło: Reddit przez Eurogamer.pl, Gaming Society