Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons wkrótce dostanie cross-play na wszystkie platformy

Minecraft Dungeons to dungeon crawler firmy Mojang Studios, osadzony w jednym z najbardziej znanych uniwersów wśród gier wideo. Dostępny na PC, Nintendo Switch oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One już wkrótce otrzyma funkcję cross-play, która pozwoli nam na grę pomiędzy wymienionymi wcześniej platformami.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do gry trafi nie tylko nowy dodatek, ale i funkcja gry pomiędzy różnymi platformami. Ta druga rzecz z całą pewnością uczyni Minecraft Dungeons jednym z lepszych sposobów na spędzenie wieczoru ze znajomymi, z którymi dzieli nas wyłącznie wybrany przez nas sprzęt.

Minecraft Dungeons
W klasycznych lochach nie może zabraknąć znamion piekła (fot. Minecraft Dungeons)

A najnowsza gra w uniwersum Minecraft to nie byle jaki tytuł, bo już przy swojej premierze wykazywał się sporym potencjałem, i ten zostaje skrupulatnie wykorzystywany dzięki aktualizacjom czy dodatkom, które powiększają zawartość tytułu. Nie jest to może kolejna część Diablo, ale wciąż bardzo udany hack’n’slash.

Minecraft Dungeons otrzyma cross-play w następnym tygodniu

Twórcy poinformowali nas za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że cross-play w Minecraft Dungeons oficjalnie zadebiutuje 17 listopada 2020 roku, czyli za tydzień, we wtorek.

W ten sposób wywiązują się ze swojej obietnicy, że funkcja ta pojawi się w listopadzie. Następnym krokiem będzie wydanie dodatku Minecraft Dungeons: Howling Peaks, który wraz z Season Passem i aktualizacją Apocalypse Plus, ma zadebiutować miesiąc później – w grudniu tego roku.

Zrobi się z tego Diablo-bardzo-podobna gra

W jakiś sposób już nią jest, w końcu to hack’n’slash, a więc gra RPG akcji. To jak gry z serii Torchlight czy Path of Exile albo Grim Dawn. Ale tym razem Mojang Studios idzie o krok dalej.

We wspomnianej aktualizacji Apocalypse Plus, gracze otrzymają aż 20 nowych poziomów trudności – i to kolejnych po Apokalipsie VII. To podobne rozwiązanie do tego, które znajduje się już w Diablo III, gdzie mamy do dyspozycji kilkanaście poziomów trudności, a najwyższym z nich jest Udręka XVI. Ot łatwy sposób na wyzwanie i sprawdzenie swojej postaci i jej ekwipunku. Pytanie tylko, jak będzie sprawować się to będzie w Minecraft Dungeons?

Zobacz również: