Microsoft zaprezentuje Surface Pro 5 w pierwszym kwartale 2017 roku | Tabletowo.pl

Microsoft zaprezentuje Surface Pro 5 w pierwszym kwartale 2017 roku

Dołącz do dyskusji 0

Od premiery Surface Pro 4 minął już rok, więc zaczynamy się coraz bardziej niecierpliwić, kiedy hybryda w końcu doczeka się następcy. Wszystko jednak wskazuje na to, że czekanie niedługo się skończy. Urządzenie ma bowiem zadebiutować w pierwszym kwartale 2017 roku.

Za produkcję Surface Pro 5 odpowiadać ma Pegatron, z którego fabryk „wychodzi” już Surface Studio (który – przy okazji mówiąc – sprzedaje się znacznie powyżej oczekiwań*). W dodatku Microsoft podobno rozważa możliwość powierzenia tego zadania również Quanta Computer, jednak informacji tej nie można jeszcze z całą pewnością potwierdzić.

Źródła z Chin podają także, że Surface Pro 5 zostanie wyposażony m.in. w wyświetlacz o rozdzielczości Ultra HD oraz ładowany magnetycznie stylus. Z tym pierwszym „nie zgadzają się” jednak wcześniejsze przecieki na temat następcy Surface Pro 4. Według nich, urządzenie dostanie ekran 2K, a (ewentualnie – jeśli już) panel 4K może być dostępny wyłącznie w jednej (zapewne najdroższej) konfiguracji.

Surface Pro 5 z całą pewnością znajdą się natomiast procesory Intel Core 7. generacji Kaby Lake. Można się także spodziewać do 16GB RAM oraz do 1TB pamięci wewnętrznej. Ale na więcej szczegółów musimy poczekać.

*Microsoft bowiem szacował, że przez cały czwarty kwartał 2016 roku do rąk klientów trafi 15 tysięcy egzemplarzy Surface Studio. Tymczasem okazuje się, że Amerykanie nie docenili samych siebie, ponieważ ich propozycja znalazła już 30 tysięcy nabywców.

Na zdjęciu wyróżniającym Microsoft Surface Pro 4 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: DigiTimes, DigiTimes (*)

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona