Surface Pro 5 bez ekranu 4K?

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia, że kolejny Surface Pro Microsoftu pojawi się z procesorami Kaby Lake. Niestety, potwierdzają się też informacje o późniejszej premierze tabletu firmy z Redmond. I o nieco gorszym ekranie urządzenia.

Pisaliśmy już, że premiera Surface Pro 5 przesunie się najprawdopodobniej na przyszły rok – ze względu na wprowadzenie w urządzeniu procesorów Kaby Lake firmy Intel. Ostatnie przecieki potwierdzają tę informację dodając, że Surface Pro 5 pojawi się najprawdopodobniej na wiosnę 2017 roku.

Dostaliśmy też garść dodatkowych informacji na temat tego, w jaki sprzęt będą wyposażone tablety firmy Microsoft. Otóż, raczej nie ma co się spodziewać ekranu 4K. W najlepszym wypadku 4K pojawi się jako opcjonalne rozwiązanie, za które będzie trzeba dopłacić. Wersja standardowa, tańsza, będzie natomiast z ekranem 2K.

Co jeszcze wiemy? Układ graficzny, jaki pojawi się w Surface Pro 5, to Nvidia Pascal lub AMD Polaris. Maksymalna pamięć RAM, jaką będziemy mogli kupić wraz z tabletem, to 16 GB. Dostępne będą też modele o mniejszej pamięci. Poza tym mniejsze nowości – port USB typu C, nowy Surface Pen, lepsze kamerki, itp.

Na pokładzie Surface Pro 5 znajdzie się Windows 10 w wydaniu Redstone 2. Cena urządzenia – od 899 dolarów w górę za wariant z i5 oraz 1599 dolarów za wariant z i7. Kto już szykuje portfel?

Źródło: MobiPicker

Komentarze

 • me

  i dobrze. wiekszosc aplikacji win32 skaluje sie TRAGICZNIE powyzej 1080p, a zamiennikow modern nie ma. dzialanie na rozdzelczosci nienatywnej z kolei jest bez sensu.
  mam 4k w xps15 i po dluzszym obcowaniu zaluje, ze nei zdecydowalem sie na wersje 1080p. szczegolnie udreka jest podlaczanie zewnetrznych wyswietlaczy i proba pracy na wieskzej powieszchni, rozdzielczosci sie zmieniaja, a aplikacje (w tymk nawet office 2016) nie potrafia sie dostosowac bez przelogowania.

  • Vomit

   Microsoft Windows to odwiecznie niedorobiony półprodukt.

  • Hugon Sknadaj

   Właśnie to samo pomyślałem. Jak w 1080p już jest słabo, to co dopiero będzie w 4k…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona