Wygrać z Pokemon Go. Minecraft w rozszerzonej rzeczywistości wkrótce na smartfonach

Pod koniec konferencji programistów Build 2019, ze sceny Microsoftu padła deklaracja, że firma dostarczy na urządzenia mobilne popularnego Minecrafta w wersji AR. Jego premiery możemy spodziewać się już w przyszłym tygodniu.

Nie ma wątpliwości, z jaką grą będzie chciał konkurować Minecraft AR. Pokemon Go jest od lat niedościgłym wzorem w swojej kategorii i wielu deweloperów aplikacji oraz gier w rozszerzonej rzeczywistości życzyłoby sobie tak wielkiego sukcesu, jaki osiągnęło Niantic do spółki z Nintendo. Minecraft w rzeczywistości rozszerzonej jest już dostępny dla zestawów Oculus Rift oraz Gear VR, ale Microsoft zamierza przenieść tę zabawę do całkiem innej piaskownicy.

Reklama

Oprócz zapowiedzi Minecraft AR, firma przedstawiła krótki materiał filmowy dotyczący gry, którą mamy zobaczyć na smartfonach już 17 maja.

Klip nie zdradza mechanik ani dokładnego gameplay’u mobilnego Minecrafta w AR, więc trudno w tym momencie ocenić, jak mocno będzie różnił się od swoich klasycznych wersji. Satya Nadella, szef Microsoftu, skomentował materiał filmowy krótkim „Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, jaką magię udało ci się stworzyć”, kierując te słowa do Saxsa Perssona, dyrektora kreatywnego firmy.

Pokemon Go pobrało dotąd ponad 550 milionów osób. Gra cały czas się rozwija, wciąż płynąc siłą rozpędu na ogromnej fali popularności, na którą wskoczyła w 2016 i 2017 roku. Niantic jest już bliski premiery podobnej aplikacji, skupiającej się na uniwersum Harrego Pottera. Microsoft również chciałby uszczknąć nieco z ogromnych pieniędzy, które generują gry mobilne. Wszystkiego o Minecrafcie AR Mobile dowiemy się 17 maja, kiedy to aplikacja ta trafi na smartfony.

Pamiętacie jeszcze Minecrafta? Teraz to druga najlepiej sprzedająca się gra w historii, zaraz za Tetrisem

źródło: Microsoft dzięki Gadgets360