Pamiętacie jeszcze Minecrafta? Teraz to druga najlepiej sprzedająca się gra w historii, zaraz za Tetrisem

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na ustach wszystkich jest Fortnite, a raczej jego nietracący na popularności tryb Battle Royale. Jeszcze niedawno wiele mówiło się o Playerunknown’s Battlegrounds, wcześniej o Counter-Strike’u czy League of Legends, a parę lat temu niezaprzeczalny triumf święcił Minecraft. Choć ten ostatni tytuł wyszedł już nieco z łask, to nadal jest on szalenie popularny i sprzedaje się lepiej niż ciepłe bułeczki.

Portal Windows Central dobrał się do bardzo ciekawej informacji, podczas trwania konwentu Minecon w Bostonie. Jak się bowiem okazuje statystyki Minecrafta wciąż rosną i dalej imponują, pomimo tego, iż gra straciła ostatnio popularność w mediach. Twórcy Fortnite’a niedawno mogli pochwalić się wynikiem 78,3 milionów stale logujących się graczy, strzelających do siebie na praktycznie wszystkich obecnie dostępnych platformach (od niedawna wreszcie na PS4). Mojang z kolei ujawnił, że ich flagowy tytuł ma aż 91 milionów aktywnych użytkowników, co znacznie przebija produkcję Epic Games. Żeby nadać Wam trochę więcej kontekstu, wystarczy nadmienić, że jeszcze na koniec grudnia 2017 roku „klocki Lego cyfrowego pokolenia” miały około 75 milionów dostępnych graczy.

Na tym jednak nie koniec. Minecraft sprzedał się na chwilę obecną w zatrważającej liczbie aż 154 milionów kopii. Dla porównania Tetris może się pochwalić ilością 170 milionów upłynnionych egzemplarzy. Niesłabnąca popularność produkcji studia Mojang wskazuje na to, że dzieło Aleksieja Pażytnowa wkrótce spadnie w tym rankingu na drugie miejsce. Wygląda na to, że zakup twórców Minecrafta z 2014 roku zdążył się już Microsoftowi zwrócić i odpowiednio na siebie zarobić, a to jeszcze nie koniec tej finansowej epopei.

Minecraft to cały czas istna żyła złota, co Mojang widzi czarno na białym podczas przeglądania swoich statystyk. Dlatego też firma stale rozwija tenże tytuł i tak w 2019 roku ma on otrzymać bardzo dużą aktualizację, noszącą nazwę Village and Pillage. Ma on wnieść nowe zwierzęta do gry (misie panda i koty!), a także poprawić zachowanie czy wygląd napotkanych NPC. Przy okazji update’u udostępnione zostaną również nowe narzędzia do skryptowania dla platform innych niż komputery osobiste. Mody na konsolach? Wreszcie!

Poza tym Mojang zapowiedział również nową grę, która nosić ma nazwę Minecraft: Dungeons. To poboczny projekt, który jest mocno inspirowany klasycznymi dungeon crawlerami. Będziemy mogli sterować drużyną składającą się z 4 bohaterów, gdzie celem będzie oczywiście przemierzanie różnych lochów w celu zdobycia epickich przedmiotów. Premiera? 2019 rok, jak na razie tylko na komputerach osobistych.

źródło: Windows Central