Microsoft zapowiada 99 dolarowe tablety z Windowsem 8.1 - Tabletowo.pl

Microsoft zapowiada 99 dolarowe tablety z Windowsem 8.1

Dołącz do dyskusji 0

Tak jak zapowiadaliśmy, przez najbliższy czas szykuje się większy wysyp informacji od Microsoftu. Wszystko za sprawą Worldwide Partner Congress 2014. Tym razem gigant z Redmond zapowiada: jesienią tego roku ukażą się tanie tablety wyposażone w system Windows 8.1 . Ich cena ma nie przekroczyć kwoty 99 dolarów.

Tabletowo.pl Microsoft zapowiada 99 dolarowe tablety z Windowsem 8.1 Microsoft Nowości Tablety   Kevin Turner, główny dyrektor wykonawczy Microsoftu, ogłosił podczas WPC 2014 poinformował uczestników o planach wprowadzenia tanich urządzeń pracujących pod „okienkowym” systemem. I tak ceny tabletów miałyby nie przekraczać 99 dolarów, natomiast laptopów 250 dolarów. Jednocześnie zastrzegł on jednak, że to nie Microsoft będzie producentem wspomnianego sprzętu.

Kto miałby zatem tworzyć te urządzenia? Najprawdopodobniej chińscy producenci. Trudno jednak aktualnie stwierdzić, jakiej jakości mogą być wówczas tablety. Należy bowiem pamiętać, że „chińskimi producentami” są zarówno znane firmy, takie jak Acer czy Asus, ale także bardzo małe przedsiębiorstwa, oferujące przeciętne rozwiązania.

Jakby nie było, taki ruch może zaszkodzić Google’owi – tanie tablety z Windowsem dla wielu osób będą o wiele lepszym rozwiązaniem niż urządzenia z Androidem w podobnej cenie. Oczywiście zalety i wady obu systemów są tematem wielokrotnie poruszanym, wiele tutaj zależy od wymagania samego użytkownika. Mimo wszystko aktualna strategia Microsoftu może spowodować, że firma przejmie spory udział na rynku mobilnym. Tym bardziej, że wkrótce ma zostać wprowadzona zapowiedziana na początku roku opcja darmowej licencji na system Windows 8.1 dla urządzeń, których cena detaliczna nie przekracza 250 dolarów.

Jeżeli ceny urządzeń z Windowsem i Androidem byłyby podobne – na jaki sprzęt byście się zdecydowali?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona