Kobieta ze smartfonem

Testy aplikacji do rysowania Microsoft Whiteboard na Androidzie. Szkoda, że tylko dla firm i szkół

Bardzo cenię sobie wysiłki, jakie podejmuje Microsoft, by być obecnym na smartfonach z Androidem za pomocą przydatnych aplikacji, synchronizujących się z programami dostępnymi na system Windows 10. Wkrótce do tego grona dołączy aplikacja Whiteboard.

Microsoft Whiteboard w androidowym wydaniu

Whiteboard jest pewnie znane osobom pracującym na co dzień z Windowsem 10 – zwłaszcza, jeśli do poruszania się po systemie lub w programach graficznych posługują się rysikiem dla dotykowego ekranu. To nieskomplikowany program do rysowania. Pod pewnymi względami jest jeszcze prostszy niż Paint 3D, którego w żadnym stopniu nie zastępuje. To bardziej narzędzie przydatne do szybkiego szkicowania pomysłów za pomocą rysika czy nawet palca.

Microsoft Whiteboard na Windows 10

Założeniem Microsoft Whiteboard jest także bycie wirtualną tablicą podczas spotkań i konferencji online. Każdy może zalogować się z własnego konta Microsoft i jeśli tylko organizator burzy mózgów na to pozwoli, uczestnik jest w stanie dokonywać zmian na wspólnej planszy. Wydaje się to być szczególnie przydatne firmom.

Z powodu takiego nachylenia profilu programu, istnieją także możliwości wprowadzania tekstu i notatek za pomocą klawiatury, wrzucania na wirtualną tablicę obrazów czy nawet dokumentów programu Word, PowerPoint czy plików PDF.

Ruszyły testy na Androidzie

W sklepie Google Play można znaleźć Microsoft Whiteboard do zainstalowania w wersji Preview. Już wcześniej był dostępny w App Store dla posiadaczy urządzeń z iOS. Chętnie sprawdziłbym, co dokładnie potrafi na Androidzie, ale niestety, nie da się tego zrobić bez logowania się korporacyjnym kontem Microsoft.

Być może, gdy Microsoft Whiteboard wyjdzie z wersji Preview, będzie można logować się do programu za pomocą osobistego konta Microsoft. Grafiki ze sklepu Google Play ukazujące aplikację, wydają się prezentować program prosty i przejrzysty. Mając w ręku smartfon z linii Samsung Galaxy Note lub Galaxy S21 Ultra 5G (który też obsługuje rysik), można by całkiem nieźle bawić się na firmowych prezentacjach lub rodzinnych kalamburach.