Microsoft testuje Snapdragona 820, który znajdzie się w jego przyszłorocznych flagowcach

Microsoft Lumiami 950 i 950 XL walczy z pozostałymi producentami i ich flagowcami. Wiele wskazuje na to, że nie jest to jednorazowy powrót i oba modele doczekają się następców w przyszłym roku. Po raz kolejny pojawiają się też plotki na temat Surface Phone.

Reklama

Microsoft podobno rozpoczął już testy prototypów przyszłorocznych high-endów, które wyposażone są w procesor Qualcomm Snapdragon 820. Być może niektórym wyda się, że jest na to za wcześnie. Pamiętajcie jednak proszę, że producenci planują swoje produkty nie z kilkumiesięcznym, a kilkuletnim wyprzedzeniem, aby mieć czas na ich jak najlepsze dopracowanie.

Najnowszy układ Amerykanów, który znajdzie się w praktycznie wszystkich przyszłorocznych flagowcach, jest podobno o 50% wydajniejszy od Exynosa 7420. Natomiast zastosowany układ graficzny Adreno 530 jest o 40% szybszy od znajdującego się w Snapdragonie 810 Adreno 430. Pojawiły się niestety informacje, że Snapdragon 820 jednak się przegrzewa, ale Samsung ma pomóc mu rozwiązać ten problem poprzez modyfikację odpowiedzialnego za jego pracę oprogramowania. Gdyby to nie pomogło, zamontowany zostanie dodatkowy układ chłodzący, podobny do tego, użytego w Lumii 950 XL.

Przy okazji serwis źródłowy wspomina o Surface Phone, nad którym podobno pracuje Microsoft. Ma on być skierowany przede wszystkim do klientów biznesowych oraz wspierać obsługę aplikacji Win32. Dodatkowo smartfon ma oferować ulepszone Continuum, ale niestety nie sprecyzowano, co dokładnie kryje się pod tym określeniem.

Premiery następców Lumii 950 i 950 XL można się spodziewać w ostatnich miesiącach 2016 roku, mniej więcej 12 miesięcy po premierze poprzedników. Surface Phone pozostaje nadal w sferze domysłów, więc datę jego debiutu, jeśli w ogóle do niego dojdzie, ciężko przewidzieć.

Źródło: WMPoweruser