Microsoft testuje aplikacje na tablecie Nokii z Windows RT?

Na temat tabletu Nokii krążą już w sieci legendy. Początkowo można było odnieść wrażenie, że była to jedynie „sztuka dla sztuki” i mówiono się o nim całkowicie bezpodstawnie. Później, gdy fiński koncern zbliżył się do Microsoftu i przypieczętował współpracę w zakresie smartfonów z Windows Phone, można było mieć nadzieję, że ta rozszerzy się również o tablety. Swego czasu główny inżynier Nokii stwierdził, że producent ciężko pracuje nad własnym urządzeniem tego typu, by chwilę później Keith Nowak, rzecznik prasowy Nokii, powiedział, że jego słowa były niewłaściwe i zaprzeczył wszelkim plotkom dotyczącym nadchodzącego tabletu Nokii. Koniec streszczenia dotychczasowej sytuacji urządzenia – widmo, pora przejść do chwili obecnej. Według najnowszych informacji, Nokia bacznie obserwuj rynek tabletów internetowych i, podobno, niebawem chce na niego wejść z własnym sprzętem, którym ma być tablet z Windows RT.

W sieci pojawiły się nawet informacje, jakoby Nokia posiadała już tablet z Windows RT. Z wieści tych wynika, że urządzenie jest obecnie wykorzystywane przez Microsoft i partnerów koncernu z Redmond do testów aplikacji z Windows Store. A że do tego był potrzebny tablet z procesorem opartym o architekturę ARM, to właśnie Nokia miała takie rozwiązanie rzekomo dostarczyć.

Wszystko układa się w jedną całość. Pytanie, w chwili obecnej, jest jedno: nawet jeśli tablet Nokii już istnieje, to czy zadebiutuje dla szerszego grona odbiorców? Jeśli tak by się miało faktycznie stać, to zapewne pod koniec października. Uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy. Nic innego w tej sytuacji nie możemy zrobić.

źródło