Microsoft Surface Book 2 (fot. Microsoft)

Surface Book 2 pojawia się w wersji z procesorem Intel Core i5 ósmej generacji

Micorsoft nie żartuje w Prima Aprilis, zwłaszcza po tym, jak szef marketingu firmy zabronił tego typu „śmieszków” na pierwszego kwietnia. W takim wypadku informację o obecności w sklepie Microsoftu laptopa Surface Book 2 z procesorem Intel Core i5 Coffee Lake, trzeba uznać za prawdziwą.

Pogłoski o tym, że Microsoft zamierza wprowadzić do sprzedaży ulepszoną wersję podstawowego Surface Booka 2 dało się słyszeć już od kilku tygodni. Firma rozwiała wszelkie wątpliwości, umieszczając kolejną konfigurację swojej wydajnej hybrydy na oficjalnej stronie sklepu.

Reklama

W gruncie rzeczy jedyną rzeczą, która zmieniła się w nowej wersji Surface Booka 2, jest jego procesor. 13,5-calowe konfiguracje z pamięcią wewnętrzną 128 GB i 256 GB, otrzymują nowy układ Intel Core i5 8. generacji. Jego architektura jest mocno odmienna od dwurdzeniowego procesora Intel Core Kaby Lake. Ma on cztery rdzenie, dzięki czemu – jeśli wierzyć benchmarkom – Microsoftowi udało się przy wymianie tylko jednego elementu, zwiększyć wydajność o 50%.

Opcja z Core i7 jest najmocniejszą, jaka przytrafiła się Surface Bookowi 2 w edycji 13,5-calowej, i ta również doczekała się aktualizacji sprzętowej o czterordzeniowca 8. generacji. Rzecz jasna ceny nie są ultra przystępne. Urządzenie z najniższą możliwą specyfikacją kosztuje 1499 dolarów. Wersja z końca 2017 roku i procesorem Intel Core Kaby Lake można kupić w obniżonej cenie – za 1299 dolarów.

W polskim sklepie na razie brak opcji Surface Booka 2 z ekranem 13,5 cala i procesorem Intel Core i5 Coffee Lake, ale niewykluczone, że jego nowa, odświeżona wersja trafi także do nas, i to już wkrótce. Sugerowałyby to niedawne obniżki cen aktualnego modelu.

Recenzja Surface Book 2 – najdroższej, najbardziej nietypowej i jednocześnie najlepszej hybrydy dostępnej na rynku

źródło: Microsoft dzięki Slashgear