Microsoft rezygnuje z Metro. Nowa nazwa interfejsu Windows 8 jeszcze w tym tygodniu | Tabletowo.pl

Microsoft rezygnuje z Metro. Nowa nazwa interfejsu Windows 8 jeszcze w tym tygodniu

Dołącz do dyskusji 0

Czas pożegnać się z marką Metro, ponieważ już wkrótce przestanie ona istnieć. Jak wynika z wewnętrznej notatki Microsoftu, na którą powołuje się serwis technologiczny The Verge, jeszcze w tym tygodniu zostanie podjęta decyzja w sprawie nowej nazwy dla kafelkowego interfejsu systemu operacyjnego Windows 8 Pro i Windows 8 RT.

Zmiana nazewnictwa jest wynikiem „dyskusji z ważnym partnerem europejskim”. Wygląda na to, że któremuś z większych dystrybutorów urządzeń i oprogramowania Microsoftu w Europie nie przypadła do gustu obecna nomenklatura. Pracownicy giganta z Redmond z efektem natychmiastowym zobowiązani są do zaprzestania używania określenia „Metro” i zastąpienia go „interfejsem w stylu Windows 8„. Nowa nazwa zostanie ujawniona dziś lub na początku przyszłego tygodnia. Macie pomysł na bardziej adekwatne określenie dla minimalizmu UI Windows 8?

Dotychczas Metro było nazwą kodową dla języka wzornictwa i określało interfejs, który jest nowoczesny, dynamiczny i czysty. Za jego największą zaletę (lub wadę) uznaje się ekstremalny minimalizm, kluczową rolę czcionek oraz zawartość prezentowaną w sposób prosty i zrozumiały, ale nie wyrafinowany. Zdania na temat interfejsu Windows 8 są podzielone: dla jednych to krok wstecz w kategorii interakcji użytkownika z komputerem lub tabletem, dla drugich Metro jest szczytem elegancji i intuicyjności.

Wpis zostanie zaktualizowany, gdy pojawią się nowe informacje. Tymczasem czekamy.

via The Verge

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona