Microsoft Office dla iPada po raz pierwszy na zdjęciu (update: tak-nie-tak) | Tabletowo.pl

Microsoft Office dla iPada po raz pierwszy na zdjęciu (update: tak-nie-tak)

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli nie lubicie przygotowanego przez Apple zestawu aplikacji biurowych iWork na iPada, Microsoft szykuje dla Was alternatywę w postaci pakietu Office. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim pod koniec ubiegłego roku, lecz do dotąd nie dotarły do nas żadne przecieki, ani informacje na jego temat. Dziś się to zmieniło, gdy serwis The Daily opublikował zdjęcie ekranu powitalnego aplikacji Microsoft Office dla iPada oraz zwięzły opis jej funkcjonalności.

Według The Daily, prace nad pakietem Microsoft Office dla tabletu Apple iPad są już zakończone i program wkrótce zostanie wprowadzony na rynek. Jego interfejs bardzo przypomina Metro, nakładkę graficzną najnowszego systemu operacyjnego Windows 8 i może być przedsmakiem tego, jak będą wyglądać aplikacje codziennego użytku pisane z myślą o tym oprogramowaniu. Dokumenty Word, Excel i PowerPoint tworzone w Microsoft Office dla iPada będzie można zapisywać nie tylko na dysku urządzeń, ale również na serwerach zewnętrznych, aby umożliwić edycję innym użytkownikom.

Posiadacze tabletów z systemem Google nie powinni zacierać rąk. Jak donosi serwis The Daily, Microsoft nie planuje wydania pakietu Office na platformę Android.

Microsoft Office dla iPada, wraz z nową, ulepszoną wersją aplikacji OneNote z interfejsem stylizowanym na Metro, powinien już wkrótce zawitać do sklepu Apple AppStore. Szczegóły na jego temat oraz dokładnej daty dostępności nie zostały ujawnione, dlatego w sferze domysłów pozostają jakiekolwiek spekulacje.

Aktualizacja:

Microsoft zaprzeczył pogłoskom na temat produkcji pakietu Office dla iPada twierdząc, że powyższe zdjęcie jest fałszywe. Dziennikarze The Daily jednak twardo stoją przy swoim zdaniu argumentując, że widzieli działającą wersję programu zaprezentowaną przez pracownika Microsoftu. W obliczu tych faktów, gigant z Redmond potwierdził, że pakiet Microsoft Office dla iPada zostanie wydany. Szaleństwo.

via The Daily

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona