Ważne

Office na iPada? Microsoft, rzekomo, już nad nim pracuje

office apple ipad

Programów do tworzenia i edycji dokumentów na tablety internetowe jest całe mnóstwo. Ale nie wszystkie z nich zasługują na miano dobrych aplikacji. Wiele wskazuje na to, że sytuację tą chce wykorzystać Microsoft, który w każdy biznes chce wtrącić swoje trzy grosze. Koncern z Redmond pracuje nad projektem Office dla iPada – donosi The Daily.

Ruch Microsoftu nikogo nie powinien dziwić. iPad jest najpopularniejszym tabletem na świecie, a Office bije na głowę pozostałe pakiety biurowe. Koncern z Redmond wyczuł po prostu, że na tym interesie może sporo zarobić i zamierza to wykorzystać, oferując użytkownikom pełnosprawne aplikacje, mające funkcjonalność znaną z ich desktopowych odpowiedników, kompatybilność wersji mobilnej z pecetową oraz możliwość ich synchronizacji.

Microsoft chce sobie ostro zapracować na to, by 2012 rok był dla koncernu bardzo udany biorąc pod uwagę rynek tabletów. Nie dość, że będzie miała miejsce rynkowa premiera Windows 8, a co za tym idzie – pierwszych tabletów pracujących w oparciu o ten system, to jeszcze przygotuje pakiet biurowy Office dla iPada. Kto wie jakie pomysły drzemią obecnie w pracownikach Microsoftu, a ich realizacja wyznaczona jest na przyszły rok?

Office na iPada ma zadebiutować w 2012 roku, nie wiadomo jednak dokładnie w której połowie roku, a co dopiero w konkretnym kwartale czy miesiącu. Spekuluje się jedynie, że wersja iPadowa zostanie wypuszczona na rynek znacznie wcześniej niż nowa edycja Office na komputery Mac, co ma nastąpić pod koniec przyszłego roku.

Przewiduje się, że cena każdej aplikacji z pakietu będzie wynosiła ok. 10 dolarów – tak, by mogła spokojnie rywalizować z pozostałymi projektami tego typu, dostępnymi w App Store, jak chociażby aplikacjami dostępnymi w applowskim pakiecie iWork: Pages, Keynote czy Numbers.

źródło, źródło

Komentarze

 • udd

  a android to ble?
  nie chce juz microsofta w swoim zyciu,dobrze ze sprzedalem komputer

 • pol

  Ja nie lubię Microsoftu i jego polityki, ale jest faktem, że MS Office to najlepszy pakiet biurowy, a inne do pięt mu nie dorastają – OpenOffice czy Libre Office także. Wydanie MS Office to dobry ruch.

  • Artur

   Tak jest w przypadku MS Office dla Windows (pomijając Starter). Jak będzie w przypadku innych platform, tego nie wiemy.

 • Jarek

  A ja bym się zadowolił Openofficem na tablecie z Androidem, bo to co jest dostępne obecnie to jakiś śmiech na sali (patrz Polaris Office). :-)

  • Artur

   Na razie prace trwają nad Libra Office i SoftMaker Office. Oba najprawdopodobniej położą dotychczasowe ‘pakiety’ na łopatki.
   Według mnie tablet nie powinien służyć do tworzenia dokumentów, ale do ich drobnej edycji z możliwością bezstratnego zapisu. Póki co nawet tego żaden obecny soft nie gwarantuje.

   • hellypton

    A taki transformer niby czemu nie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona